comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Spor Yazarı Oku: Güntekin Onay'dan Şenol Güneş'e 'uzun top' eleştirisi

16 Eylül 2018, Pazar 09:38
Spor Yazarı Oku: Güntekin Onay'dan Şenol Güneş'e 'uzun top' eleştirisi

Güntekin Onay, Beşiktaş'ın Yeni Malatyaspor'u mağlup ettiği maçla ilgili yazısında oynanan futbola yönelik eleştiriler getirdi.

FutbolArena - Beşiktaş, sahasında ağırladığı ve 2-1 mağlup ettiği Yeni Malatyaspor maçını kaleme alan Güntekin Onay, Vatan'daki köşesinde Şenol Güneş'i eleştirdi..

Güntekin Onay, Beşiktaş'ın uzun top alışkanlığından uzaklaşması gerektiğini yazdı. 


Spor Yazarı Oku: Güntekin Onay'ın bugünkü yazısı (16 Eylül Pazar)


Güntekin Onay yazısında "Beşiktaş ilk yarıda nitelikli bir pas oyunu oynayamadı. Bunun en büyük nedeni Pepe'nin ve Caner'in çok fazla uzun topa başvurmasıydı. Bu 2 oyuncu ilk yarı toplam 24 top kaybı yaptı. Topu yere indirip daha fazla Oğuzhan ve Llajic üzerinden oynamak yerine sürekli öne doğru uzun toplarla havadan oyun denemek Evtur Yeni Malatya'nın işini kolaylaştırdı. Quaresma'nın çizgide kalması, Lens'in dar alanda becerisinin olmaması da oyundaki olumsuzluğu arttıran faktörlerdi." 


Beşiktaş Haberleri: Güntekin Onay'ın Adem Ljajic yorumu


Beşiktaş'ın yeni transferi Adem Ljajijc hakkında da yorumda bulunan Onay, "Llajic ilk maçında anahtar paslarıyla oyuna zeka ve derinlik kattı. Ancak takım arkadaşlarının onu daha fazla oyunun içine alması lazım. İsveç maçının maestrosu Oğuzhan'ın da dün, gününde olmadığını gördük." ifadelerini kullandı.
Beşiktaş ile ilgili haberlere Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!