comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Spor Yazarı Oku: "Ahmet Çakar: Cüneyt Çakır fevkalade maç yönetti"

04 Eylül 2018, Salı 09:13
Spor Yazarı Oku:

Spor Toto Süper Lig'de 4. hafta geride kalırken Ahmet Çakar, karşılaşmalardaki hakem kararlarını ve VAR ile ilgili yazı kaleme aldı. Spor yazarlarının yazıları FutbolArena'da

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 4. haftası geride kalırken takımlar milli araya girdi. Ahmet Çakar, geride kalan haftada oynanan maçlardaki hakem kararlarını değerlendirdi.

Ahmet Çakar, Sabah'taki köşesinde özellikle Cüneyt Çakır'ın Bursaspor - Beşiktaş maçını iyi yönettiğini söyledi.
 

Spor Yazarı Oku: Ahmet Çakar'ın bugünkü yazısı (4 Eylül Salı)


VAR sistemi zaman zaman doğru, zaman zaman yanlış kullanılıyor. Örneğin, F.Bahçe- Kayseri maçında bence Şamil'in hareketinde bir kasıt yok. İkili mücadele esnasında top Eljif Elmas'ın altında kalıyor, Şamil'in de düşüncesi sadece topla oynamak. Eljif yerde debelenirken Şamil ona takılıp baldırına basıyor. VAR, hakeme 'tekrar bak' dedi.
Bence hakem yanlış bir yorumla Şamil'i oyundan attı. Buna karşılık Erzurumspor- Başakşehir maçında Özer'in İrfan Can'a yaptığı faulde Bülent Yıldırım, önce sarı kart verdi, ardından VAR 'tekrar bak' dedi. Bülent Yıldırım da sarı kartında ısrar etti ki bence doğru olanı yaptı. Erzurumsporlu oyuncunun hareketi sert ama kırmızı kartı gerektiren bir hareket değil.
BELHANDA'YI TARTIŞMAM!

Trabzonspor-Galatasaray karşılaşmasında Belhanda olayı hiçbir yorum açıklığı bırakmaksızın net kırmızı kart. Zaten hakem de oyundan atarak öyle yaptı.
Bursa-Beşiktaş maçında Cüneyt Çakır bana göre fevkalâde bir maç yönetti. Beşiktaş'ın attığı gol ofsayt değildi. Zaten burada VAR hakemi ve hakemin de yorumu çok önemli değil. VAR odasında bilgisayar pozisyonu üç boyutlu inceleyip ileride mi, değil mi diye karar veriyor ve o karar uygulanıyor. Ayrıca Chedjou'nun eline çarpan topta da penaltı olmaması doğru. Mesafe çok yakın ve Chedjou kolunu sakınmaya çalışıyor.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!