comScore
1 / 11

Son dakika Beşiktaş haberleri (25 Eylül 2019)

Son dakika Beşiktaş haberleri aramalarında günün öne çıkan gelişmelerini derledik.

Son dakika Beşiktaş haberleri aramalarında günün öne çıkan gelişmelerini derledik. Başkan Fikret Orman’ın görevi bırakacağını açıklamasının ardından yeni başkan adayları da belli olmaya başladı.

2 / 11

BECALI’NİN PANCU ANISI

<h2>BECALI’NİN PANCU ANISI</h2>
Romanya’nın en ünlü menajerlerinden Giovanni Becali, 2003 yılında Beşiktaş forması giyen Daniel Pancu’nun Beşiktaş - Chelsea mücadelesi sonrasında yaşadığı ilginç anıyı anlattı.

Romanya’nın en ünlü menajerlerinden Giovanni Becali, Romanya’da katıldığı bir canlı yayında Beşiktaş’ta o dönemde forma giyen Daniel Pancu hakkında oldukça ilginç bir anı paylaştı.
Chelsea - Beşiktaş mücadelesi sonrasında Chelsea’nin golcüsü Mutu ve Beşiktaş’ın yıldızı Pancu arasında yaşanan olayı anlatan Becali: ’’Lucescu beni çağırdı ve ’Pancu’yu bulamıyorum, uçağımız var ve o olmadan ayrılacağız.’ dedi. Pancunu’nun nerede olduğunu biliyordum. Mutu’yu aradım ona, ’’Pancu’yı uçağa götür’ dedim ve bunu yaptı’’ ifadelerini kullandı.
3 / 11

VAR’SIZ PUAN DURUMU

<h2>VAR’SIZ PUAN DURUMU</h2>
Hakem yorumcusu Deniz Çoban, VAR kararlarının Süper Lig puan durumu üzerinde ne kadar etkin olduğunu gösterir tabloyu kişisel twitter hesabından yayınladı.
4 / 11

KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANI KİM OLACAK?

<h2>KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANI KİM OLACAK?</h2>
Fikret Orman’ın Beşiktaş başkanlığından ayrılması halinde Kulüpler Birliği’ndeki görevi de sona erecek. Bu durumda Kulüpler Birliği olağanüstü seçim kararı alacak. Seçime kadar olan süreçte vakfın başkanlığını halihazırda başkanvekilliği görevlerini sürdüren Kayserispor Başkanı Erol Bedir ile Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek yapacak.
5 / 11

BEŞİKTAŞ’TA HİSSELER YÜKSELDİ

<h2>BEŞİKTAŞ’TA HİSSELER YÜKSELDİ</h2>
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, olağanüstü yönetim kurulu toplantısının ardından görevi bırakacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Borsa İstanbul’da işlem gören BJKAS hisselerinde hareketlilik yaşandı. Güne 1.67 seviyesinde başlayan Beşiktaş hisseleri, Fikret Orman’ın açıklamalarının ardından 1.78’e kadar yükseldi. Şu anda BJKAS hisseleri 1.75 seviyelerinden işlem görüyor.
6 / 11

Yıldırım Demirören, Beşiktaş’a aday olacak mı?

<h2>Yıldırım Demirören, Beşiktaş’a aday olacak mı?</h2>
TRT Spor’da gazeteci Fatih Doğan’ın verdiği bilgilere göre Yıldırım Demirören yeniden başkan adayı olmayı planlamıyor. Fatih Doğan, "Yıldırım Demirören’in ismi de gündeme geldi ama ben bizzat kendisiyle telefonda görüştüm. ’Ben o işleri geride bıraktım, kesinlikle başkan adaylığı gündemimde yok’ dedi." ifadelerini kullandı.
7 / 11

Beşiktaş’ta yeni başkan kim olacak?

<h2>Beşiktaş’ta yeni başkan kim olacak?</h2>
Beşiktaş’ta Fikret Orman’ın görevi bırakmasının ardından başkan adaylığı için Ahmet Nur Çebi ve Serdal Adalı’nın öne çıktığını belirten Fatih Doğan, "Ahmet Nur Çebi, ’Fikret Orman aday olmazsa adayım’ demişti. Serdal Adalı’nın potansiyel aday olduğunu biliyoruz. Hürser Tekinoktay yeniden aday olabilir. Yıldırım Demirören’in ismi de gündeme geldi ama ben bizzat kendisiyle telefonda görüştüm. ’Ben o işleri geride bıraktım, kesinlikle başkan adaylığı gündemimde yok’ dedi. Kısa süre içerisinde hazırlık yaparak başkan adaylığına soyunacak bir aday yok. Şu anda tek ekip hazırlığı olan aday Ahmet Nur Çebi." dedi.
8 / 11

Beşiktaş’ın yeni başkanı kim olacak?

<h2>Beşiktaş’ın yeni başkanı kim olacak?</h2>
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Benim mevcudiyetimin Beşiktaş’a zarar verdiğini görüyorum. Ben Beşiktaş’a hizmet etmek için geldim. Onları da iyi yaptığımı düşünüyorum. Beşiktaş’taki sürecimi tamamlıyorum." diyerek başkanlığı bırakacağını açıkladı. Fikret Orman’ın Divan Başkanı Tevfik Yamantürk ile görüşme yaptıktan sonra sürecin nasıl işleyeceği netleşecek.

TÜZÜK NE DİYOR?
Beşiktaş’ın tüzüğüne göre başkanın herhangi bir nedenden dolayı görevi bırakması halinde, seçime 6 aydan fazla süre varsa olağanüstü seçim kararı alınır. Seçim tarihine kadar da mevcut yönetim kurulu, ikinci başkanın başkanlığında seçime kadar görevi yürütür.
9 / 11

ABDULLAH AVCI NE YAPACAK?

<h2>ABDULLAH AVCI NE YAPACAK?</h2>
Tecrübeli teknik adam, Başkan Orman’ın kararının ardından beklemeye geçti. Alınan sonuçlar sebebiyle eleştiri oklarının hedefinde bulunan 56 yaşındaki çalıştırıcının, Başkan’ın yönetim kurulu toplantısının ardından durumunu netleştirmesi bekleniyor. (Fanatik)
10 / 11

HÜRSER TEKİNOKTAY YENİDEN ADAY

<h2>HÜRSER TEKİNOKTAY YENİDEN ADAY</h2>
Beşiktaş’ta Fikret Orman’ın istifa kararı almasının ardından gözler başkanlığa adaylığını açıklaması beklenen isimlere çevrildi. Mayıs ayında gerçekleşen genel kurulda Fikret Orman’a karşı rakip olan ve bin 617 oy alan Hürser Tekinoktay, yeniden başkan adayı olacak.
11 / 11

ERMAN TOROĞLU’NDAN FİKRET ORMAN YORUMU

<h2>ERMAN TOROĞLU’NDAN FİKRET ORMAN YORUMU</h2>
A Spor’da Fikret Orman’ın görevi bırakma kararını değerlendiren Erman Toroğlu şunları söyledi:

"Beşiktaş için bu senenin tuhaf geçeceğini zaten sezon başında altını çizmiştik. Beşiktaş Başkanı görevini bırakmadı, Beşiktaş Başkanı kaçtı! Bıraktı, kaçtı. Kulübü bu hale getirdi, borç içinde... Aldığı zaman yaptıkları işlere baktığınızda; sattıkları aldıklarıyla Beşiktaş Başkanı kaçtı. Kaçacağını bekliyordum da çok çabuk kaçtı bence, biraz daha durması lazımdı. Benim görüşüm tabi bu. Bazılarına ters gelebilir. Ben bunu uzun zamandır söylüyordum; Beşiktaş Başkanı bahane arıyordu; ’Benim şahsiyetim, kişiliğim... Bana sallıyorlar, küfür ediyorlar’ deyip gidecekti."