comScore
1 / 15

Son Dakika Beşiktaş Haberleri (17 Ekim 2019)

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş’ın gündemi bu haberde. Son dakika Beşiktaş haberleri aramalarında günün öne çıkan gelişmelerini derledik. BJK Haberleri, Beşiktaş son dakika haberi gibi aramaların yanıtları burada.

 

2 / 15

MESSİ’DEN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

<h2>MESSİ’DEN TÜRKİYE AÇIKLAMASI</h2>
FANATİK’in sorularını yanıtlayan Messi, A Milli Takımımız için, "Çok coşkulu oynuyorlar" ifadesini kullandı.

Türk Milli Takımı hakkında neler söylersin?

Türkiye, geçmiş turnuvalara katıldığında önemli başarılar elde etti. Onları çok fazla takip edemesem de, coşkulu bir oyun oynadıklarını biliyorum. Eğer Euro 2020 finallerine giderlerse, orada önemli işler yapabilirler.
3 / 15

İSMAİL ÜNAL ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

<h2>İSMAİL ÜNAL ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ</h2>
Beşiktaş’ta yapılacak seçimli kongrede daha önce adaylığını açıklayan İsmail Ünal, Serdal Adalı lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı.
4 / 15

AHMET NUR ÇEBİ’DEN BURAK YILMAZ AÇIKLAMASI

<h2>AHMET NUR ÇEBİ’DEN BURAK YILMAZ AÇIKLAMASI</h2>
Beşiktaş’ın başkan adaylarından Ahmet Nur Çebi, siyah - beyazlı takımın golcüsü Burak Yılmaz ile ilgili TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

’’BURAK ÇOK DEĞİŞTİ’’

"Geçmiş dönemde Burak Yılmaz’ın tarzı ve tavrıyla ilgili çekincelerim vardı, doğru bulmadığım düşüncelerim vardı. Bugün itibariyle Burak’ın çok değiştiğini görüyorum. Beşiktaş’ın çok değerli bir futbolcusu. Burak çok değişti, kendisine çok teşekkür ediyorum. Belki kendisi değişmedim diyecektir ama ben değiştiğini düşünüyorum. Eski Burak olsaydı ona taviz göstermezdim. Artık başımızın üstünde yeri var."
5 / 15

QUARESMA’DAN FİKRET ORMAN’A OLAY SÖZLER

<h2>QUARESMA’DAN FİKRET ORMAN’A OLAY SÖZLER</h2>
Beşiktaşlı eski futbolcu Ricardo Quaresma, A Spor’a verdiği röportajda Fikret Orman ile alakalı son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hakan Gündoğar’ın "Beşiktaş’ta başkanlık seçimi öncesi ne söylemek istersin? Bazı taraftarlar Quaresma’nın ahı tuttu şeklinde yorumlar yapıyor." sorusuna yanıt veren Portekizli futbolcu şu ifadeleri kullandı:

"KÖTÜ ENERJİYİ BELKİ DE FİKRET ORMAN YARATTI"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın kendisini takımda görmek istemediğini instagram hesabından duyuran ve sonrasında siyah beyazlılarla yolları ayrılan Quaresma, "Beşiktaş’ta var olan kötü enerjiyi belki başkan yarattı, belki de alınan kararlar oluşturdu. Beşiktaş için en iyisini diliyorum. Gelecek başkanın Beşiktaş’ı hak ettiği yerlere taşıyaacağına inanıyorum. Beşiktaş çok büyük ve her zaman benimle olan bir kulüp. Fikret Orman artık benim için var olmayan birisi. O yüzden çok fazla konuşmak istemiyorum." dedi.

"FUTBOL DIŞI VE KULÜPTEKİ PROBLEMLER BİZİ ETKİLEDİ"

Beşiktaş’ta diğer 2 yılda kulübün içinde de birçok şey meydana geldi. Bunlarla alakalı tekrar gündem oluşturmak istemiyorum. Takımı etkileyen durumlar meydana geldi. Bu süreçte harika bir teknik direktör ve çok iyi takım arkadaşlarımla çalıştım. İlk 2 yıl bizim için fantastikti. Sonraki 2 yılda hem futbol dışındaki problemler, hem de kulübün içindeki problemler bizi etkiledi. Ancak bununla ilgili fazla konuşmak istemyorum.
6 / 15

QUARESMA’DAN ASKER SELAMI AÇIKLAMASI

<h2>QUARESMA’DAN ASKER SELAMI AÇIKLAMASI</h2>
Bu sezon Beşiktaş’tan ayrılarak Kasımpaşa’ya transfer olan Ricardo Quaresma, A Spor’a konuştu. Portekizli futbolcu Şenol Güneş, milli takım, Beşiktaş taraftarları ve son olarak milli futbolcularımızın asker selamı vermesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"ASKER SELAMINDA SAYGISIZLIK GÖRMÜYORUM"

Gol attıktan sonra her oyuncu, her takım istediği şekilde golü kutlayabilir. Asker selamında kimseye saygısızlık olduğunu düşünmüyorum. Tabi buna karar verecek kişi ben değilim. Bazen çok fazla şey söylemek istiyorsunuz ama o zaman haksızlığa uğrayacağınızı düşünüyorsunuz. O yüzden benim görüşüme herkes golü istediği gibi kutlayabilir.
7 / 15

BEŞİKTAŞ’TA SAKATLIK ŞOKU

<h2>BEŞİKTAŞ’TA SAKATLIK ŞOKU</h2>
Beşiktaş’ta sakatlığı süren Gökhan Gönül’ün iki hafta sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Tecrübeli futbolcunun Galatasaray derbisinde oynayamayacağı ifade ediliyor.

Sabah
8 / 15

SERDAL ADALI’YA SEÇİM ÖNCESİ KRİTİK DESTEK

<h2>SERDAL ADALI’YA SEÇİM ÖNCESİ KRİTİK DESTEK</h2>
Beşiktaş derneklerinin başkanlık seçimi ile ilgili ortak açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

Büyük bir kongreyi demokratik şekilde yaşayıp, büyük camiamıza hayırlısıyla başkan seçeceğiz. Biz de bu kongrede kendi hür irademizle oy vereceğiz. Bugün itibarıyla isimleri yazılı olan ve sayısının kongre gününe kadar artarak devam edeceğini bildiğimiz derneklerle beraber, biz de demokratik hakkımızı Serdal Adalı’dan yana kullanacağız.

Fanatik
9 / 15

ERMAN ÖZGÜR: ’’ABDULLAH AVCI ETKİLENİR’’

<h2>ERMAN ÖZGÜR: ’’ABDULLAH AVCI ETKİLENİR’’</h2>
Beşiktaş’taki dört adaylı seçim Abdullah Avcı’yı nasıl etkiler? sorusuna yanıt veren yazarımız Erman Özgür, " Abdullah Avcı’nın kaderini saha sonuçları belirler. Kulüp başkanı değişirse değişsin Abdullah Avcı Beşiktaş’la anlaşmıştır. ’Ben başkanın önünü açmak istiyorum’ gibi bir tavırla takımdan ayrılmak dünyanın en saçma şeyidir. Hangi başkan gelirse gelsin şu anda Beşiktaş’ın en son ihtiyacı teknik direktör değişikliğidir" dedi!

Fanatik
10 / 15

AHMET NUR ÇEBİ’DEN FLAŞ AÇIKLAMA

<h2>AHMET NUR ÇEBİ’DEN FLAŞ AÇIKLAMA</h2>
Beşiktaş Başkan adayı Ahmet Nur Çebi, uzun yıllar birlikte çalıştığı Fikret Orman’a sert sözlerle yüklendi: "Ben Şenol hocayla ekip değilmişim! Bana abi diyen, kendisine 6,5yıl hizmet etmiş ikinci başkanı için söylenecek şey değildi. Şampiyonluklarda geçen emeklerimi, oraya ortak etmemeye çalışması nedeniyle hakkımı helal etmiyorum"
11 / 15

ELNENY İÇİN AÇIKLAMASI

<h2>ELNENY İÇİN AÇIKLAMASI</h2>
Beşiktaş’ın bu sezon Arsenal’den kiraladığı Elneny’nin menajeri Alaa Nazmy, Mısırlı futbolcunun transfer süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

"ROMA VE MILAN ELNENY’Yİ İSTEDİ"

Roma ve Milan, Elneny’yi transfer etmek istedi. Ancak görüşmeler iyi gitmedi ve kulüpler arasında anlaşma gerçekleşmedi. Birçok teklif aldı. Sonrasında Beşiktaş ve Arsenal arasında anlaşma sağlandı.

"EMERY’NİN KARAR ALMA SEBEBİ"

Elneny’nin önümüzdeki transfer döneminde Milan’a gidip gitmeyeceği konusunda bir şey söyleyemem. Unai Emery, Elneny’nin performansından memnun olmadığı için yönetimden böyle bir talepte bulunmadı. Gelişip, yeni bir deneyimle güçlenmesi için bu kararı aldı. Tekrar Arsenal’e dönebilir.
12 / 15

SERDAL ADALI’DAN AHMET NUR ÇEBİ’YE OLAY SÖZLER

<h2>SERDAL ADALI’DAN AHMET NUR ÇEBİ’YE OLAY SÖZLER</h2>
Serdal Adalı, kendisi için, ’Mevcut düzenin devamı’ diyen başkanlık yarışındaki rakibi Ahmet Nur Çebi’ye sert çıktı. Adalı, "6.5 yıl ikinci başkanlık yapacaksınız sonra da çıkacaksınız mağduru oynayacaksınız! Sanıyorum Ahmet Nur Çebi’nin psikolojisi bozuk" diye konuştu.
13 / 15

AHMET ÇAKAR’DAN ASKER SELAMI AÇIKLAMASI

<h2>AHMET ÇAKAR’DAN ASKER SELAMI AÇIKLAMASI</h2>
AHMET ÇAKAR:

UEFA ceza veremez daha doğrusu vermemeli. Yapılan eylem dünyanın her yerinde asla siyasi nitelik taşımayan asker selamıdır. Nazi selamı, çetnik selamı gibi siyasi içerik taşıyan gösterilerde UEFA ceza verebilir. Bunu saygıyla karşılarım. Çünkü o işaretler Hitler manyağının katliamlarını ya da Sırpların yaptığı Boşnak soykırımını sembolize etmektedir. Amaa… 40 yılını terörle geçirmiş, yüzbinlerce insanını kaybetmiş, birkaç trilyon dolarını bu işe harcamak zorunda kalmış Türkiye Cumhuriyeti’nin son derece duyarlı, sivil halka zarar gelmemesi için kuyumcu hassasiyeti ile yürüttüğü bir operasyonu, hiçbir dünya devleti savaş olarak niteleyemez. Ben size anlatayım; bakın Fransa, Cezayir’de yıllar önce ne yapmış…
14 / 15
Ya da İtalya yine yıllar önce Kızıl Tugayları temizlemek için ne yapmış… Hele hele Almanya hiç konuşmasın. Google arşivlerine baktığımızda karşımıza Baader-meinhof diye bir terör örgütü çıkar. Tutuklu terörist arkadaşlarını kurtarmak isteyen örgüt üyeleri, çok önemli eylemler yapmış, uçaklar kaçırmıştır. Peki Alman devleti ne yaptı biliyor musunuz, Mogadişu baskınından sonra bir gecede ne garip tesadüftür ki cezaevindeki bütün Baader-meinhof üyeleri bunalıma girip intihar ediverdiler. Hem de hepsi! Kayıtlarda intihar diye geçiyor. Yersen tabii! Sonuçta yapılan harekât 40 yılını terörle geçirmiş, acılar çekmiş, ekonomisi sıkıntıya girmiş bir ülkenin haykırışıdır. Hepsi bu.

Sabah
15 / 15

SKANDAL SORUŞTURMA!

<h2>SKANDAL SORUŞTURMA!</h2>
Ne yapacaklarını şaşıran Avrupalılara bir yenisi daha eklendi. Belçika Futbol Federasyonu, asker selamı vermelerinden ötürü 9 yaşındaki çocuklardan oluşan altyapı takımı Beringen Türkgücü (Turkse FC) kulübüne soruşturma açarak büyük bir skandala imza attı.

Federasyonun soruşturma başlattığı paylaşımda sadece, "U10’umuzun kazandığı zafer, askerlerimiz için bir hediye olsun" notu düşülmüştü. Çok sayıda Türk’ün yaşadığı Beringen’de kurulan Beringen Türkgücü Belçika’nın ilk Türk kulüplerinden.

Sabah