comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sivasspor, Gaziantep FK ve Beşiktaş'tan ilk tepki! VAR kayıtları...

03 Ocak 2023, Salı 18:48
Sivasspor, Gaziantep FK ve Beşiktaş'tan ilk tepki! VAR kayıtları...

TFF'nin VAR kayıtlarını açıklamasının ardından Sivasspor, Gaziantep FK ve Beşiktaş'tan açıklama geldi. Sivasspor kulübü bunun bir kural hatası olduğunu belirtirken, Gaziantep FK kulübü ise "Oyuncumuza atılan kafa sonrası; VAR hakemlerinin ısrarlı şiddet uyarısına rağmen Atilla Karaoğlan'ın yorumu: "Abartıyor abi! Abartmıyoruz, VİCDANIMIZ sızlıyor!" ifadelerini kullandı. Beşiktaş ise "Kamuoyu Sivasspor-Galatasaray maçının VAR kayıtlarını beklerken, Gaziantep FK ile oynadığımız maçtaki pozisyonun VAR kayıtlarının neden açıklandığını anlayamadık!" açıklamasını yaptı. 

FutbolArena - TFF'nin Sivasspor-Galatasaray ve Gaziantep FK-Beşiktaş maçlarının VAR kayıtlarını açıklamasının ardından kulüplerden açıklama geldi. 

Gaziantep FK ve Beşiktaş kulübünün yanı sıra Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da yaşananlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 
RIZA ÇALIMBAY'IN AÇIKLAMALARI

"Burada hiçbir şey yok. Yok işte, bir kez daha görüyoruz. Olan Sivasspor'a oldu. Bu olay bizim değil de büyük takımlardan birinin başına gelse böyle mi olacak? Çok merak ediyorum. Bu yaşananlar eğer ligin sonuna doğru düşmeyi ve şampiyonluğu etkileyecek bir maçta yaşansaydı çok büyük olaylar çıkardı. Esas cezayı biz Sivasspor aldık. Puanımız alındı." dedi. 

SİVASSPOR'UN AÇIKLAMASI

VAR incelemesi sonucunda, ofsayt çizgisi çizilemeden golümüzün iptal edilmesi, hakem hatası değil kural hatasıdır. Ofsayt olmayan bir pozisyonda ofsayt incelemesi için VAR'a çağrılıp, nizami gol için ofsayt kararı verilmesi skandal bir kural hatasıdır.

GAZİANTEP FK'NIN AÇIKLAMASI

Oyuncumuza atılan kafa sonrası; VAR hakemlerinin ısrarlı şiddet uyarısına rağmen Atilla Karaoğlan'ın yorumu: "Abartıyor abi! Abartmıyoruz, VİCDANIMIZ sızlıyor! Türkiye Futbol Federasyonumuza, göstermiş oldukları şeffaflıktan dolayı teşekkür ederiz."

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA

Kamuoyu Sivasspor-Galatasaray maçının VAR kayıtlarını beklerken, Gaziantep FK ile oynadığımız maçtaki pozisyonun VAR kayıtlarının neden açıklandığını anlayamadık! Madem öyle, biz de yorumumuzu katalım!


BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!