comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sinan Vardar, TFF Başkanlığı'na aday (Sinan Vardar Kimdir?)

13 Şubat 2019, Çarşamba 19:07
Sinan Vardar, TFF Başkanlığı'na aday (Sinan Vardar Kimdir?)

Eski Beşiktaş yöneticisi Sinan Vardar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

FutbolArenaBeşiktaş Eski Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Vardar, TFF Başkanlığı'na aday olacağını açıkladı. Vardar, önümüzdeki günlerde adaylık başvurusunu gerçekleştirecek.


TFF başkanı kim olacak? 


Beşiktaş camiasının öne gelen isimleri arasında yer alan Sinan Vardar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı adaylığını açıkladı. 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun mayıs ayında yapılması planlanan kongresi öncesinde Beşiktaş Eski Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Vardar, başkanlığa adaylığını koyacağını açıkladı. Yıldırım Demirören'in İddaa ihalesini kazanması halinde görevden ayrılma ihtimalinin de konuşulması üzerine açıklamada bulunan Sinan Vardar şu ifadeleri kullandı.
''YOĞUN BİR TALEP VAR''

“Sosyal medyada insanların bu konuda yoğun bir talebi var. Halkın talebi karşısında kayıtsız kalamam. Mayıs ayında yapılacak olan kongreye adaylığımı koyacağım. Ancak bu arada eğer Yıldırım Demirören, İddaa ihalesini alması sonucunda görevi bırakırsa, yine adaylığımı koyacağım” ifadelerini kullandı.Geçtiğimiz yıllarda FutbolArena'ya özel röportaj veren Sinan Vardar, TFF Başkanı olması durumunda, Türk futboluna 2 yılda çağ atlatacağını ifade etmişti.

"TFF BAŞKANI OLSAM TÜRK FUTBOLUNA 2 SENEDE ÇAĞ ATLATIRIM"

"Saffet kardeşim mecliste bir konuşma yaptı. Tabi keşke defol falan demeseydi de daha şık bir terimle bunu söyleseydi. Maalesef bu ülkede 100 yıllık bir kulübü bu hale düşürmüş bir kişi Federasyon başkanı oluyor bu ülkede. Federasyon seçimleri demokratik olmalı. Geçen bir anket olmuş, hiç bilmediğim bir internet sitesi beni de aday göstermiş. Ben yüzde 57 oy aldım. Rıdvan Dilmen, Göksel Gümüşdağ ve Mustafa Denizli. Bunlar zaman zaman çıkıp ben aday olacağım demişlerdi. Ben de böyle bir beyanat verdim. Şimdi demek halk takip ediyor, kimin ne olduğunu bu ülke insanı bu ülke çok iyi biliyor. Onun için devlet, hükümet bu konuları değerlendirmeli. Ben Türk Futbol Adamları Derneği başkanıyım. 3 bin üyemiz var. Hiçbir isteğimiz de olmadı, kendi kendilerine oluşan bir şey oldu. Onun için ben Futbol Federasyonu başkanlığına aday olur muyum? Şu demokratik olmayan seçimlerde olmam ama ben başkan olursam Türk futboluna 2 senede çağ atlatırım."

"FUTBOLARENA'DA ÇOK MUTLU OLUYORUM"

"Mesela FutbolArena'da ben çok mutlu oluyorum. Dinliyorum, okuyorum. Çok güzel şeyler var. Dediğim gibi Türkiye'de bazı şeyler değişiyor. Artık insanlar bir çok şeyi öğrenebiliyor, doğruları yanlışları fark ediyor. FutbolArena'yı da tebrik ederim."
 

İŞTE O RÖPORTAJ 


Spor Toto Süper Lig takımları ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)