comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Shinji Kagawa'dan itiraf: ''Nuri Şahin ve İlkay Gündoğan beni aradı''

01 Şubat 2019, Cuma 20:47
Shinji Kagawa'dan itiraf: ''Nuri Şahin ve İlkay Gündoğan beni aradı''

Beşiktaş'ın yeni transferi Kagawa, Beşiktaş Televizyonu'na özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ın yeni transferi Shinji Kagawa BJK TV'ye özel açıklamalarda bulundu. 6 ay boyunca Beşiktaş formasını terleyecek olan Japon futbolcu, siyah beyazlı takıma geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi. 


Beşiktaş Haber: Shinji Kagawa'nın BJK TV röportajı


''Burada gerçekten çok iyi bir başlangıç oldu. Herkes çok dostça bir şekilde karşıladı. Beşiktaş'taki ilk günüm gayet güzel bir şekilde devam ediyor. Bu yaz transfer döneminde de Beşiktaş beni istemişti. O zamanda benim için çok istekli davranmışlardı. Gerçekten beni çok istediler. Ben de bunun sonucunda bu teklifi kabul etmeye ve mücadelede bulunmaya karar verdim.

NURİ VE İLKAY TEBRİK ETTİ

Tabi orada oynayan bir çok oyuncu var. Dortmund'un bir çok türk taraftarı var. Onlarda da çok iyi bir ilişkim vardı. Ilkay Gündoğan ve Nuri Şahin'den transferim gerçekleştikten sonra mesaj aldım. Hem Beşiktaş ve hem İstanbul için güzel şeyler söylediler.

ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM

Beşiktaş'ın iç sahada oynadığı maçları izledim ve atmosferi gerçekten özel. Taraftarlar da gerçekten çok özel. Ben bir an önce onların karşısına çıkmak istiyorum. Onların beklentilerinin çok yüksek olduğunu biliyorum. Bu beklentilere cevap vermek için elimden geleni yapacağımı bilmelerini istiyorum. Ve takımıma katkı yaparak ligi en iyi yerde bitirebilmek için elimden geleni yapacağım.

Oldukça güzel bir antrenman oldu. Kısa bir idman yaptık. Atmosfer gerçekten güzeldi. Benim için mutlu bir başlangıç oldu. Bir an evvel sahaya çıkıp oynamak istiyorum.

O DÖNEM BİZİ ELEDİKLERİ İÇİN ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM

2002 Dünya Kupası'nı çok iyi hatırlıyorum. Türkiye o dönemde gerçekten çok güçlü bir takımdı. Bizi eledikleri için çok üzülmüştüm. İlhan Mansız o dönemde çok popüler olmuştu. Dünya Kupası Japonya ve Türkiye arasındaki tarihsel bağlantıyı çok iyi hale getirdi ve ilişkilere ivme kazandırır. Zaten buraya gelirken de hissettim. İnsanların dostane tavırları bir oyuncu olarak gerçekten mutlu ediyor. 

İlhan mansız ile dostça bir atmosfer oldu ben de çok mutluyum. Onunla birlikte çalışacağız. Onun tavsiyelerinden deneyimlerinden faydalanmaya çalışacağım. Bende bu tavsiyelerden ve deneyimler doğrultusunda takım için elimden geleni ortaya koyacağım. Bir lakabım yok ama Shinji hem ismim hem lakabım. İnsanların beni öyle çağırmasını tercih ediyorum.

23 NUMARALI FORMAYI İSTEDİM ÇÜNKÜ...

Dortmund'da da 23 numaralı formayı giymiştim. Burada da 23 numarayı istedim. Çünkü 23 numarayla burada da o performans ile hatırlanmak istiyorum. Buraya gerçekten çok isteyerek arzulayarak geldim. Takım arkadaşlarım ile birlikte takımı iyi noktalara getirmek için elimden geleni yapacağım. Taraftarlarımızdan tek beklentim takıma destek olmaları.''

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)