comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Servet Yardımcı açıkladı! "Liglerin başlama tarihi"

03 Nisan 2020, Cuma 17:00
Servet Yardımcı açıkladı!

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, UEFA ile yapılan toplantıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, UEFA ile yapılan toplantıda liglerin başlamasıyla ilgili kendilerine verilen tavsiye hakkında konuştu. NTV'ye açıklamalarda bulunan Servet Yardımcı, sözleşmesi bitecek olan futbolcularla ilgili merak edilen konuya da açıklık getirdi.

"UEFA'NIN BEKLENTİSİ NİSAN AYININ SONLARINDA PANDEMİNİN AZALMASI"
"Takvim hakkına şu anda kesin bir şey söylememiz çok zor. TFF'nin bir planlama yapması gerekiyordu. Sağlıklı ortama kavuşulması halinde bu planlar uygulanabilir. En erken haziran başı gibi. UEFA'nın tavsiyesi liglerin ağustos sonuna kadar tamamlanması. Bu temennidir, tavsiyedir. Gidişatı sağlıklı ortam olup olmaması belirleyecek. Buna göre süreci hep birlikte takip edeceğiz. En kötü senaryo üzerinden hiç konuşulmadı. Fakat UEFA'nın bu konu hakkında da bir planlaması var ama bize henüz bildirmediler. UEFA'nın beklentisi pandeminin nisan ayının sonlarına doğru azalması yönünde. Bunu bekleyip göreceğiz. Eğer normalleşme olursa yaz içerisinde liglerin tamamlanmasını bekliyorlar. En kötü senaryoyu telaffuz etmek dahi istemiyorlar."

"SÖZLEŞMESİ BİTEN OYUNCULARLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR VAR"

"Biz TFF olarak, Gençlik ve Spor Baknalığı, Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve UEFA ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Oyuncuların sözleşmeleri konusunda çalışmalar devam ediyor. UEFA'nın bu konuda oluşturduğu iki ayrı grup çalışıyor. Kontratların feshedilmesi durumunda oluşacak zararların ne olacağı konuşuluyor. Bu konu da değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili bizlere de bilgilendirme yapılmasını bekliyoruz."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)