comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın'dan Trabzonspor maç sonu flaş itiraf

22 Şubat 2020, Cumartesi 22:45
Sergen Yalçın'dan Trabzonspor maç sonu flaş itiraf

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Trabzonspor maçını ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig 23. haftasında sahasında Trabzonspor ile 2-2 berabere kaldı. Maçın ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu. 

"İNANILMAZ POZİSYONLAR HARCADIK"
İnanılmaz pozisyonlar harcadık. Oyuncularım inanılmaz istekliydi, arzuluydu. Ancak böyle maçlarda küçük ayrıntılar belirliyor. Yakaladığın pozisyonları atacaksın. Atacaksın yani. 

"ÇOK RAHAT KAZANABİLECEĞİMİZ MAÇTI"

Çok rahat kazanabileceğimiz bir maçtı. Çok fazla pozisyona girdik. bazen istediğiniz her şey olmuyor. Küçük ayrıntılar belirliyor bazen maçı. “Atılamayan gollerle ilgili benim yapabileceğim bir şey yok. Oyunculara gol atmayı öğretemem. Kendi yetenekleri ile ilgili.”

"YARIŞTA OLDUĞUMUZ PEK SÖYLENEMEZ"

Sezonu bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirmek için çalışacağız. Kafamızda planlarımız var ama şu an her şeyi konuşmak için erken daha. Yarışta olduğumuz pek söylenemez şu anda. 

"HAKEMLERLE İLGİLİ BÜYÜK SIKINTI YAŞIYORUZ1

"Çok erken gol yedik. Maça 1-0 başladık neredeyse. Atiba'nın pozisyonunu görmedim. Faul muydu değil miydi bilmiyorum. Oyunun 1. dakikasında Sosa'ya verdiği bir faul var. Ayağı kayıp düşen oyuncuya faul çalarak, oyunumuzu kesiyorsun, faul veriyorsun. Atiba'nın pozisyonu daha ağırdı, çalabilirdi ama çalmadı. Hakemlerle ilgili büyük sıkıntı yaşıyoruz. Hakemler de hata yapabilir diyoruz ama bu hatalar hep aynı yere mi oluyor."

"OYUNCULARA GOL ATMAYI ÖĞRETEMEM"

"Atılamayan gollerle ilgili benim yapabileceğim bir şey yok. Oyunculara gol atmayı öğretemem. Bu oyuncularla ilgili bir durum. 2-1'den sonra en az 10 pozisyon var ama olmayınca yapacak bir şey yok. Oyun her gün gelişiyor. Burası çok net. Bunu skora çevirmede sorun yaşıyoruz. Bunu da oyuncuların bireysel kaliteleriyle çözmesi lazım. Oyuncuya kaleciyle karşı karşıya kaldığında nasıl gol atacağını öğretemeyiz. Oyuncular mücadele ediyorlar. Taraftarın istediği oyunu oynamaya çalışıyorlar. Savunmada yaptığımız hatalar maalesef 1 puana sebep oldu."

"TRANSFERLER BENDEN ÖNCE YAPILDI"

"Camia ve ülkenin içinde olduğu durumu biliyorsunuz. Büyük paralar verip üst düzey oyuncular alacak durumumuz yok. Transferler benden önce yapılan transferler. Önümüzdeki dönemde alınacaklar benim onay verdiğim oyuncular olacak. O zaman sorumluluk da bana ait olacak. Oyuncularımızın yeteneksiz olduğunu düşünmüyorum. Çok çaba sarf ettiler ama bu futbol. Savunma aşamasında sıkıntılarımız var. Bireysel olarak problemlerimiz var. Grup ve bireysel olarak savunma ile ilgili konuştuk. Yediğimiz 2 gol çok basitti."

"VURUŞ ÖĞRETİLECEK BİR ŞEY DEĞİL"

"Vuruş öğretilmez, bu öğrenilecek bir şey değil. Oyuncunun kendi yeteneği. Oyuncuya savunmayı öğretiriz ama oyuncuya vuruş öğretemeyiz. Burak'ın vuruşlar iyiydi. İyi mücadele ettiler. Olmadığı zaman olmuyor. Çok kolay kazanabilirdik ama oyun içinde erken gol yeyince motivasyon düşüyor. Öne geçtikten sonra bir sürü pozisyonumuz var. Yakaladığın zaman bitirmen gerekiyor. Bugün başka bir tecrübe yaşamış olduk."

"KARİUS SEZON SONU BİZİMLE OLMAYACAK"

"Şu anda Karius ile oynuyoruz. Çok değişiklik yapmayı düşünmüyoruz. Sezon sonu muhtemelen bizimle olmayacak. Kaleciler de bazen şanssız olabiliyor. İyi kaleciler de çok kötü goller yerler. Topun gözü var derler. Topun niyeti varsa illa bir yerden giriyor. Oyuncuları yargılamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Sezon sonuna yapabileceğimizin en iyisini yapacağız."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!