comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın'dan kontrat sorusuna: "Asıl sebebini herkes bilsin"

30 Ağustos 2021, Pazartesi 21:00
Sergen Yalçın'dan kontrat sorusuna:

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, TRT Spor'da gündeme dair soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, TRT Spor'da Erbatur Ergenekon'un sunduğu ve Rıdvan Dilmen'in yorumculuk yaptığı %100 Futbol programının konuğu oldu. 

"KÜÇÜKKEN FUTBOLCU OLACAĞIMI DÜŞÜNMEMİŞTİM"
"Her şey tesadüf oldu. Küçükken futbolcu olacağımı hiç düşünmemiştim. Bir gün evde oturuyoruz. İlkokul 5'e gidiyorum ben daha. Babam Beşiktaş'ın seçmeleri var, gitsene dedi. Ne yapacağım baba dedim ama gittim. Sonra bir anda gelişti her şey."

"TEKNİK DİREKTÖRLÜK DAHA ZOR"

"Futbolculuk daha kolay. Bireysel olarak sorumlusun. Gidiyorsun antrenmana. Yapıyorsun. Hadi eyvallah diyorsun. İyi antrenman, kötü antrenman seninle alakalı. Teknik Direktör olarak 30 tane oyuncuyla uğraşıyorsun. Oynayanı, oynamayanı, mutlusu, mutsuzu. Hepsi farklı karakter."

"GEÇEN SENE AVRUPA'YA HAZIR DEĞİLDİK"

"Biz geçen sene PAOK ve Rio Ave maçlarında zaten Avrupa'ya hazır değildik. Avrupa'ya hazır olacağımız zaman gelecek diyorduk. İşte neden hazırlık maçı yapmadınız diyorlardı. Biz bilmiyoruz sanki. 10 gün var. 3-4 antrenmanla hazırlık maçı mı yapacağız?" 

"GEÇEN SENE 7 OYUNCUMUZ SAKATLANDI"

Geçen sene bütün planımız Nisan arasındaki milli maç trafiğine tam kadro girmekti, Oradan sonra bizi durduramazlar dedik. Ancak öyle bir şey yaşadık ki, 7 oyuncumuz sakatlandı. Perişan olduk. 12 maç santrforsuz oynadık.

"KARİYERİMDE AVRUPA HEDEFİM VAR"

Şimdiki planlamam bu sene de başarılı olmak. Bütün kupalara talibiz. Ondan sonraki planım Avrupa olabilir mi diye çalışıyoruz. Beşiktaş'tan bir yere gidecekseniz çıtayı artık yukarı çıkarmanız lazım. La Liga olabilir. 

"RIDVAN YILMAZ'I KİRALAMIYORUZ"

Rıdvan Yılmaz konusu canımı sıktı. Rıdvan'ı kiralıyor musunuz diyorlar. Ya kardeşim kim söyledi? O nereden çıktı? Rıdvan, Ersin Beşiktaş'ın geleceği hep. Umut Meraş'ı aldık. O bölgede Rıdvan var diyorlar. Siz biliyorsunuz ben bilmiyorum yani öyle mi?

"RAKİPLERİMİZ İYİ BAŞLADI"

Rakiplerimiz iyi başladı. Fenerbahçe iyi başladı. İyi bir antrenör aldılar. Galatasaray'da zaten Fatih hoca var. Konuşmaya gerek yok. Trabzonspor ise bence en hazır takım olarak görünüyor."

"AVRUPA'DA MAÇLARI İZLERKEN KAFAMDA KURGULARIM"

Manchester City - Arsenal maçını izlerken kafamda Manchester City'nin oyun mantalitesini kurguladım. Avrupa'da maçları izlerken mantaliteyi kafamda kurgularım. Oyunu kurmaları, hücuma çıkışları ve topu kaptırdıklarında nasıl baskı yaptıkları.

"ŞAMPİYONLUK MAÇINDA VAKİT GEÇMİYORDU"

Şampiyonluk maçında zaman geçmiyordu. Durmak daha kötü. Öğlen 1'de oynasanız deseler 1'de oynayacağız maçı. Fırat Aydınus maçı bitirdi. Bittiğine inanamadım. Aylardır uğraşıyoruz. 3 günlük uğraş değil. 15 aydır uğraşıyoruz. Öyle bir yere geldik ki, olmak ya da olmamak. Fatih hocaya bir şey olmaz. Fatih hoca yıllardır zaten şampiyonluk yaşıyor. Bu duyguları yaşadı. Bizden çok daha tecrübeledi. Benim de hocalığımı yaptı. Tecrübe konusunda 100 gömlek üstümüzde. 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!