comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın'dan iptal edilen gole: 'Bunun adı acemilik'

24 Aralık 2020, Perşembe 21:44
Sergen Yalçın'dan iptal edilen gole: 'Bunun adı acemilik'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Ankaragücü maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig 14. haftasında deplasmanda Ankaragücü'nü 1-0 mağlup etti. 

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"ÖNEMLİ BİR GALİBİYET"

Kazanmamız gerekiyordu. Rakiplerimizin kazandığı haftada o grubun içinde olmalıydık. Çok değerli bir galibiyet. Duran toptan atılan bir gol. Devre arası oyuncularla konuştuk. Mutlaka duran toptan gol atmalıyız dedim. Hava hakimiyeti iyi olan oyuncularımız var, duran toplarda etkiliyiz"

"EN AZINDAN GOLÜ BEKLE"

Larin'in attığı golde daha kafayı vurmadan düdük çaldı hakem. Faul mu değil mi bilmiyorum, görmem lazım. Hakem erken düdük çaldı. VAR'a da gidemiyorsun. 

"BENCE FAULLE ALAKASI YOK AMA EN AZINDAN SEYRET"

Alakası yok faull bence. VAR'a gitseydi gol verilirdi. VAR'ı niye kullanıyoruz? Ancak bu değil mesele. Sen golü ver. VAR'dan derlerse pozisyon faul, gider izlersin. Bu kadar düdük çalınabilecek faul var mı? Bence yok. En azından seyret. 

"ALANYASPOR MAÇINDAN SONRA TÜRK FUTBOLUNUN DURUMUMU ANLATTIM, NELER OLDUĞUNU GÖRDÜNÜZ"

Halis hocanın neden düdük çaldığını anlamadım. VAR bu pozisyonlar için var. Gider izlersin. Şu pozisyonda bu kadar kolay düdük çalınabilecek faul var mı? En azından VAR'dan seyret. Benim tepkim VAR'la ilgili. Bekle golü var, izle, faul varsa öyle iptal et. VAR'dan lehimize sezon başından beri karar çıkmadığımı için sitemimi belirtiyorum. TFF diyor k, sportmenliğe aykırı bir şey var mı? Ne söylüyorum ben? Türk futbolunun içinde durumu anlattım. Sonra neler olduğunu gördünüz.

TRANSFER AÇIKLAMASI

Transfer döneminde nasıl bir politika izleneceği sorusuna cevap veren Yalçın, ”Tabii federasyonun verdiği limitlerle ilgili sıkıntılar var. Biliyorsunuz bizde 15 tane yabancı var. 3 tane de dışarıda var. 18 tane yabancımız var. Dışarıda olan oyuncularımızı bir yere gönderebilirsek limit açabiliriz. Tabii ki bir iki tane transfer düşünüyorum devre arası için ama şartlar uygun olur mu onu bilemiyorum. Şartlar uygun olursa bir iki tane oyuncu takıma katmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"