comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın'dan flaş yanıt: 'Bana değil yapanlara sorun!'

04 Ekim 2020, Pazar 18:39
Sergen Yalçın'dan flaş yanıt: 'Bana değil yapanlara sorun!'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Gençlerbirliği mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig 4. haftasında sahasında Gençlerbirliği'ne 1-0 mağlup oldu. 

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın karşılaşma sonrasında önemli açıklamalar yaptı. 
"BU VASAT OYUNLA KAZANMAMIZ ZORDU"

Çok vasat bir oyun vardı. Beklentilerin uzağındayız. Oynanan oyunun sonucunda bu müsabakayı kazanmamız zordu. 

"YENİ YAPILANMADA BİRÇOK PROBLEM VAR"

Oyuncuları öne atmak istemiyorum ama oynanan oyun ve verilen mücadele sağlıklı değil. Sezonun başındayız. İpler çok çabuk kopma noktasına geldi. Bunun çok sebebi var. Mart'tan beri yeni yapılanma döneminde birçok problem var. Bunları paylaşmak istemiyorum. Transfer dönemi bitince birçok şeyi açıklamak isterim. Şu anda bu skorların altından bahane üretir gibi doğru değil. 

TRANSFER SORUSU

Milli maç arasında sorunları gidermek için çok çalışacaklarını söyleyen Sergen Yalçın, transferle ilgili gelen soruya ise, "Yeni transfer sorusunu transferi yapanlara soracaksınız. Onlar daha güzel cevap verir." yanıtını verdi. 

"BÜTÜN OLAYLAR BENİM ÜZERİME GELİYOR"

Ben kendi üzerime almam gerekeni sonuna kadar alırım. Ancak başkaları da kendi üzerine düşeni alsınlar. Ben tek başıma bu sorumluluğu üzerime alamam. Ben takımdan sorumluyum. Birçok sorumluluğum var. Ancak bütün olaylar benim üzerime geliyor. Bunun altında eziliyorum. Camia ve oyuncuları korumak adına bir şey söyleyemiyorum. Biraz hassas olalım. Ben sorumluyum tamam. Kötü oyunun sorumlusu benim ama her şeyin sorumlusu ben değilim. 

"BİRÇOK ŞEYİ TV'DEN ÖĞRENİYORUM"

Ben birçok şeyi TV'den öğreniyorum. Bu da beni üzüyor. Sanki her şeyi ben yapıyormuş gibi hava oluşturuluyor. Öyle bir şey yok. Sorumluluklarımdan dolayı her şeyi konuşamıyorum. Başarısızlığın sorumlusu tabii ki benim. Ancak lütfen bazı şeyleri de doğru söyleyelim. Biraz doğru konuşalım. Bu beni çok üzüyor. İşimi yapmaya çalışıyorum fakat demoralize oluyorum. Açıklayamıyorum da. 

Transferleri siz mi yaptınız?

"Sürekli yönetimden hocamızın istediği oyuncuları alıyoruz. Sorumluluk benim üstüme bırakılıyor doğal olarak. Arada benim istediğim oyuncular da var. Ancak çok bizim istediğimiz oyuncuların alındığını söylemek sağlıklı olmaz. Şimdilik öyle söyleyeyim. "

"BALOTELLİ HİÇ LİSTEMİZDE OLMADI"

Balotelli hiçbir zaman bizim listemizde olmadı. Evde otururken Balotelli & Beşiktaş haberini gördüm. Önce sosyal medya, sonra televizyonlara verilmiş. En son ben duydum. Bana yönetimden Balotelli'ye ne diyorsun diye sordular. Daha net ve sorunsuz santrfor almalıyız dedim. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"