comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın'dan flaş açıklamalar: 'Transfer, gidenler, kalanlar..'

25 Temmuz 2020, Cumartesi 23:43
Sergen Yalçın'dan flaş açıklamalar: 'Transfer, gidenler, kalanlar..'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, yeni sezonun kadro planlaması ve transfer hakkkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Gençlerbirlği maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

"TRABZONSPOR UMARIM CEZA ALMAZ, ONLARIN HAKKI"
Biz oyuncularımızla birlikte iyi kenetlendik. Mevcut şartlarda olabilecek en iyi senaryo buydu. Beşiktaş için üçüncülük başarı değildir ama bu şartlarda eniyi subydu. Gönül ister ki, Trabzonspor ceza almasın. Onların hakkı. Ancak ceza alırlarsa biz oynayacağız. 

"BEN KENDİ KONTRATIMDA ELİMDEN GELENİ YAPTIM"

Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Biz elimizden geldiğince camiamıza yardımcı olmak zorundayız. Ben kendi kontratımda elimden geleni yapmaya çalıştım. Tazminat yok. Okumadan, 1.5 senelik kontrat imzaladım. Ben kendi açımdan yapılabilecek her türlü yardımı yaptım. 

"BAŞKAN VE YÖNETİME ÇOK YÜKLENİYORLAR"

Başkan ve yönetime çok yükleniyorlar maddi konularda. Para yoksa neden göreve geldiniz gibisinden. Bilerek geldiler ve bence alkışlamak lazım. 

"YURT DIŞINDAN 4-5 OYUNCU ALMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Hayal kurmayalım. Artık o büyük paralar kalmadı. Öyle 2 milyon euro, 5 milyon euro, 7 milyon euro bonservis olamaz. Böyle bir şey olamaz. Yeni altyapı sistemi kuracağız. Zaten mevcut maaşları ödemekte zorlanıyoruz. Çünkü giriş yok.  ”Belki aldığımız oyuncuları beğenmeyecekler, bizi eleştirecekler ama yapmamız gereken bu. Sürekli bir ödeme var, giriş yok kulübe. Yurt dışından 4-5 oyuncu almaya çalışıyoruz."

"GÖKHAN GÖNÜL'E GİTSİN DEMEDİK"

Oyuncularımın gitmesinden memnun değilim ama ekonomik şartlar buna sebep oluyor. Gökhan'a 'gitsin' diye bir şey söylemedik zaten. Mutluysa kalabilir, mutsuzsa gidebilir. Her oyuncunun yeri dolar.

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)