comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın'dan Beşiktaş maçı sonrası flaş itiraf

12 Mart 2017, Pazar 23:57
Sergen Yalçın'dan Beşiktaş maçı sonrası flaş itiraf

Sergen Yalçın, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Kayserispor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Beşiktaş maçının ardından konuştu.


Sergen Yalçın'ın Beşiktaş maçı sonrası açıklamaları


Bu sezon Fenerbahçe ve Galatasaray'ı mağlup ettikten sonra Beşiktaş'la berabere kalan Kayserispor'un başarısında büyük pay sahibi olan teknik direktör Sergen Yalçın karşılaşma sonrası şunları söyledi:

"FİKSTÜR İLE İLGİLİ SÖYLEDİKLERİM YANLIŞ ANLAŞILDI"
"Geçen hafta ben fikstürle ilgili bir şeyler söylemiştim. Şansal abiler yanlış anladı. Lig değil, kupayla alakalı söyledim. Çeyrek final oynayan, en zor maçı oynayan benim. Programın adil olmadığını söyledim. O yüzden rotasyonla çıkmak zorunda kaldık 2 maça birden. Devre arası çok oyuncu aldık ve bunların hepsi hazır değil. 10 oyuncu aldık. Maçlarla hazırlamaya çalışıyoruz. Geldiğinde hiçbiri hazır değildi. Kendi kafalarına göre antrenman yapalardı. Çoğu devre arası kampına katılmadı bile."

"ÜZÜLDÜK MÜ SEVİNDİK Mİ ANLAMADIM"

"Üzüldük mü sevindik mi anlamadım. Çok tuhaf maç oldu. Biz futbol oynamak istiyoruz. Bunu söyledim maçtan önce. Göze hoş gelen futbol oynamak istiyoruz. Amacımız bu. Bugünkü maçta da elimizden geldiğince iyi oynamaya çalıştık. Top tutmaya çalıştık, hücum yapmaya çalıştık, savunmaya çalıştık."

"BEŞİKTAŞ'A KARŞI SAVUNMA YAPMAK ÇOK ZOR"

"Beşiktaş'a karşı savunma yapmak çok zor. Her yerden geliyor. Göbekten geliyorlar. Hücum aksiyonları çok zor. Oyun içerisinde zaman zaman sıkıntısını yaşadık. Ancak oyunsal anlamda futbolcularımla gurur duyuyorum. 90 dakika dimdik ayakta durdular bir defa. Savaştılar. Bu çok önemli. Biz önce bunu istiyoruz. 

"TEK HEDEFİMİZ LİGDE KALMAK"

"Allahın izniyle buradan kurtulacağız. Tek hedefimiz kümede kalmak. Bu 1 puan belki de bizi ligde bırakacak. Bu özellikle bilinsin."

BEŞİKTAŞ TARAFTARINA SERZENİŞ

"2 aydır konsantrasyonumuzdan belli oluyordur. Avrupa'da çalışmak istiyorum. Burada çalışmak o kadar kolay değil. Bilgi birikim hamleler var ama Avrupa çok farklı. Selçuk'un serzenişi çok güzeldi dün. Çünkü futbol seyir zevki veren bir oyun. Gelen taraftarlar bu oyunun zevkini yaşamalı. Biz biraz fanatiğiz. Bugün taraftarlar bağırdı 'Sergen takımı ayağa kaldır' diye ancak bizim takım yerde miydi ki. Ben bu takımın sembol oyuncusuyum. Bizim takım zaten ayaktaydı" 

BEŞİKTAŞ - OLYMPİAKOS MAÇI YORUMU

"Olympiakos'u Beşiktaş'ın çok rahat eleyeceğini düşünüyorum. Zayıf bir takım Beşiktaş'a göre. Olympiakos'un işi çok zor. Kura şansı çok önemli. Son 2 turdaki takımlar zayıf takımlardı. İnanılmaz bir stat ve seyirci var burada. Olmaması için hiçbir neden yok. Beşiktaş, Olmypiakos'un üzerinde bir takım. Lyon, Roma, Manchester United var Avrupa Ligi için birinci sırada olan takımlar. İyi bir kura ile sonu görebilir Beşiktaş"

"HAYALİM YOK"

"Hayallerle yaşayan biri değilim. Gerçeklerle yüzleşmek mantıklı. Herhangi gelecek planlaması yapmadım. En zor görevi devraldık. Negatif durumdaydık. Mücadele ederek bunu pozitife getirdik. Teknik direktörlükle ilgili hayalim yok. Her gün yeni gün benim için artık."

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!