comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın'dan Beşiktaş itirafı: "Sözleşme.."

01 Kasım 2022, Salı 20:28
Sergen Yalçın'dan Beşiktaş itirafı:

Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşayan başarılı Teknik Direktör Sergen Yalçın, TV100'de Candaş Tolga Işık'ın konuğu oldu. Sergen Yalçın, gündeme dair açıklamalarla birlikte gelen soruları yanıtlıyor. 

FutbolArena - Teknik Direktör Sergen Yalçın, TV100'de Candaş Tolga Işık'ın "Az Önce Konuştum" programının konuğu oldu. 

Sergen Yalçın, Candaş Tolga Işık, seyircilerin ve Beşiktaş taraftarlarının sorularını yanıtlıyor. 
"HAKKIMDA ÇIKAN HABERLER YALAN"

Yapılan haberler yalan. Görüşme, anlaşma olmadı. Yeni bir hoca geldi. Başarılı bir hoca geldi. Benim adımın bu tür şeylerin içinde olmasını istemiyorum. Hoşuma gitmiyor. Beşiktaş çok büyük camia. 100. yılda şampiyonluk golünü attığım camia. Ötesi var mı?" Bu haberler yazdırılıyor mu diye düşünüyorum? İtibar zedeleme olayına giriyor. Yapmayın bunu." 

"SAKATLIKLARIN SEBEBİ BEN MİYİM? BUNU NEREDEN BİLİYORLAR?"

Dortmund maçından sonra 13 sakat verdik. Evimizde rahat bir maç kazandık. O maçın temposuna bakıyoruz. 3 gün sonra Dortmund maçına çıkıyorsun. Tempo ve oyunda kaldığı süreye bakıyorsun. Alakası yok. Öyle hakemler var ki, 5-6 düdükle maçı bitiriyorlar. Tempoyu çıkarıyor. Antrenmana kimse gelmiyor ama benim yaptırdığım kondisyon yüklemesinden dolayı sakatları vermişiz. 

"ANTRENMANA DRONE GETİRİP BASINA SERVİS ETMEDİK REKLAM YAPMADIK"

Pandemi döneminde ekibin, bizim neler yaptığımızı anlatacağım. Ben çünkü antrenmana drone getirip, sahanın ortasına TV koyup basına servis etmiyorum. Çünkü reklam hoşuma gitmiyor. Hiçbir zaman işin dekor kısmında olmadık. Ayrıldıktan sonra tek kelime bile konuşmadım. Çıkıp kimseyi suçlamadım. Gerek yok. Ben teknik direktörüm. Bugün başarılı olurum, yarın olamam. En çok üzüldüğüm konu taraftara kötü gösterme çabası, itibarsızlaştırma çabası. En çok zoruma giden bu oldu."

"ALTYAPI PROJESİNİN KURUCUSU BENİM"

"Altyapı projesini nasıl başlattığımı anlatayım. Kurucusu benim. Şampiyon olduğumuz senenin başında başkanla toplantı yaptık. Başkan 'Hocam gençlere yatırım yapmak zorundayız. Maddiyattan dolayı' Yapalım dedim. Mehmet Ekşi'yi altyapının başına koyduk. A2 takımı tamamen bağlı. Atletik performans hocalarını oturttum. Aşağıdan gelen oyuncular fizik olarak yetersiz. Fizik olarak bize yeterli şekilde gelmesi gerekiyor -ki, 2 sene antrenman yaptırmak zorunda kalmayalım. Rıdvan'da böyle oldu. Ajax maçında oynattığımız gençler var. A2 oyuncuları. 6-7 oyunuya senelik program yaptık. Milli takım aralarında A takıma aldık. Benim planım buydu. O sezon sonu yüksek kontratlı oyuncuların sözleşmesi bitiyordu. Genç oyuncular planı vardı kafamda hep. 

"YÖNETİME ÖNCEDEN ÇALIŞMAYACAĞIMI BİLDİRMİŞTİM"

Ben yönetime önceden çalışmayacağımı bildirdim. Evimin önüne 5.000 kişi geldi. İmza attım. O yüzden basında, sosyal medyada beni Beşiktaş taraftarıyla karşı karşıya getirmezsiniz. Beşiktaş taraftarı gel dedi bana, geldim çünkü

"AYRILDIKTAN SONRA 4-5 TEKLİF GELDİ"

Ayrıldıktan sonra 4-5 teklif geldi. geldi Türkiye'den 1-2 takım, bir de Katar tarafı. Ancak ben ayrıldıktan sonra 7-8 ayda kendimi toparladım. İşte Survivor'a gittim, Dominik'e gittim, tatil yaptım, kafamı toparladım.

"ABOUBAKAR HİKAYESİ"

Sivasspor maçı. Aboubakar, 'Oynayacağım risk alıyorum' dedi. Maçta yürüdü, Dakika 44. Ah! vah! bir hareketler yapıyor. Vuruldu mu dedim? Çapraz bağım koptu öyle bir acı yaşamadım. Dedim Tribünden falan ateş ettiler herhalde.

"ERSİN VE RIDVAN RİSKİNİ BEN ALIYORUM DEDİM"

Sezon başı. Kaleci konusu. Yabancı kaleci almayacak mıyız dediler. Hayır dedim. Ersin ile oynayacağım. Ersin ile konuştum. 19 yaşında. İstersen 10 gol ye ama bu takımın kalecisi sensin dedim. Bana sorduklarında riski alan benim dedim."

"KARİYER PLANI"

Bizim işimizde dinlenmek çok doğal. Önümüze eğer iyi bir proje gelirse, başarılı olabileceğine inandığımız bir proje gelirse çalışmak istiyoruz. Çalışmış olmak için çalışmak istemiyoruz. Eskiden küme düşmede oynayan takımları en calıcı yerlerde alıp başarılar elde ettik. Bunlar görünmedi. Benim iş ahlakım, iş mesleğimi yargılayan arkadaşlara tavsiyem var. Benim Anadolu'da aldığım takımları nerede aldığıma, nerede bıraktığıma ve ne oynattığıma bakın. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!