comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın'a övgüler: "En iyi hoca ve en iyi performans Beşiktaş'ta"

25 Nisan 2020, Cumartesi 17:43
Sergen Yalçın'a övgüler:

Beşiktaş'ın eski başkan adayı Hürser Tekinoktay, "Şampiyonlar Ligi hakkına ulaşabilme şansımız az değil. Takım performansı olarak en iyi hoca ve en iyi performans sergileyen takıma sahibiz" dedi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta gerçekleşen son 2 seçimde başkanlığa adaylığını koyan Hürser Tekinoktay, İhlas Haber Ajansı'na konuştu. Seçim döneminde teknik direktör adayı olarak Sergen Yalçın'ı açıklayan ve alt yapıya önem vererek üretmek zorunda olduklarını tekrarlayan Tekinoktay, korona virüs sonrasında kulübün bu konuda hamleler yapması gerektiğini ancak mevcut yönetimin bunu yapamayacağını söyledi.

"BEŞİKTAŞ 15 MAÇTA ATMADIĞI ŞUT SAYISINA SERGEN YALÇIN'LA 1 MAÇTA ULAŞTI"
"Sergen zor koşullarda göreve geldi. Sezon başında gelmesi gerekiyordu. Fikret Orman yönetiminin, bizim kendisine karşı kazanamadığımız seçimden sonra 'Hürser hoca bizim hocamızdır. Sergen diyordu. Koyalım bakalım hocayı göreve' deselerdi, şu anda takımı en aşağı 5-6 puanla lider yapmıştı. Devre arasında da gelmemesi şanssızlıktı. Kendi oyuncusunu getirememesi de şanssızlıktı. Trabzonspor'un son gün almasına kadar sessiz kaldık. Sergen transferi yapmadı, olumsuz bir zamanda takıma geldi. Buna rağmen 1 haftada aldığı takımı değiştirerek Beşiktaş'ın 14-15 maçta atmadığı şut sayısına Trabzonspor maçında ulaştı. Bu teknik beceriyi, mantaliteyi, futbol felsefesini gösteren bir matematik."

"SERGEN YALÇIN BÜYÜK FARK GETİRDİ"

"Beşiktaş bir önceki teknik kadroda sürekli geriyi düşen, adam eksiltemeyen ve ceza alanında sadece 1,5 kişi hücum eden bir takımdı. Sergen'le birlikte ceza sahasında minimum 3-4 kişi olmaya başladı. Bunun dışında eskiden Beşiktaş'ın bekleri çizgilerde kalıp hücuma katılmıyordu. Önündeki açıklar da çizgide kalıyordu. Sergen'in bekleri oyuna sokmasıyla beraber önde oynayan kanat oyuncuları, hücuma girmeye başladı. Oyunu önde oynamak istemesi, savunmanın hücum etmesi, Beşiktaş'ın oyunu ortaya çıkardı. Sergen büyük düşünen bir futbolcu. Kendine güveni var. Antrenör olarak bir şeyler yapmak isterseniz risk alacaksınız. Sergen büyük bir fark getirdi."

"BEŞİKTAŞ'IN ŞANSI VAR ÇÜNLÜ EN İYİ HOCAYA SAHİPLER"

"Genel anlamda bakıldığında Şampiyonlar Ligi oluştuktan sonra şampiyon olmak çok önemli. Ancak Şampiyonlar Ligi'ne gidebilme hakkını kazanmak da çok önemli. Beşiktaş'ın kesinlikle ligde ilk 2'ye girecek şansı var. Burada en büyük avantaj, planlandığı gibi devam edecekse, üstteki takımlar birbirleriyle oynayacak. Beşiktaş'ın burada da fikstür avantajı olacak. Futbolda hemen hemen bütün şampiyonluklar son 2-3 haftada belli oluyor. Bana kalırsa bizim Şampiyonlar Ligi hakkına ulaşabilme şansımız az değil. Takım performansı olarak en iyi hoca ve en iyi performans sergileyen takıma sahibiz."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!