comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın ve Atiba'nın basın toplantısı: 'PAOK'a hazırız!'

24 Ağustos 2020, Pazartesi 18:55
Sergen Yalçın ve Atiba'nın basın toplantısı: 'PAOK'a hazırız!'

PAOK - Beşiktaş maçına doğru. Sergen Yalçın ve Atiba basın toplantısı düzenlediler. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ve Atiba, Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda PAOK ile oynanacak müsabaka öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundular. 

ATIBA'NIN AÇIKLAMALARI
Bir süredir idmanlarımıza devam ediyoruz. 2 haftalık hazırlık sürecimiz oldu. Odak noktamız turu geçmek. Kondisyonumuz üst seviyede. Elimizden geleni yapacağız. Maça hazırız. Turu geçmeye hazırız. Her şeyin güzel olması için elimizden geleni yapacağız. Burada iyi karşılandık. Misafirperverlikleri için buradan herkese teşekkür ediyorum. 

Çok heyecanlıyım. 1 sene daha buradayım. Beşiktaş'ın benim kalbimde ayrı bir yeri var. Henüz uzun vadeli bakmamaya çalışıyorum. Şu anda PAOK maçına odaklandık. Bir amaç uğruna geldik. 

İdmanlara başlamak için uzun süre beklemedik. Sezon biter bitmez kısa süre sonra antrenmanlara başladığımız için kondisyon anlamında fazla düşmedik. İyi hazırlandık. Yarını bekliyoruz. Yarın buradan gerekli sonucu alacağız. 

SERGEN YALÇIN'IN AÇIKLAMALARI

Sergen Yalçın basın toplantısına, "Zor bir maç olacak. 2 haftalık hazırlık sürecimiz oldu. Fazla ara vermeden antrenmanlara başladık. PAOK, Yunanistan'ın iyi takımlarından. Zor bir maç olacak. Elimizden geldiğince bu maça hazırlanmaya çalıştık." sözleriyle başladı. 

"EKİP OLARAK HEYECANLIYIZ"

Tabii ki heyecanlıyız. Oldukça fazla heyecanlıyız. Ekip olarak ilk kez Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynayacağız. Heyecanlı olmamız normal. Devam etmek istiyoruz. Hedeflerimiz var. Çok değer verdiğimiz bir maç. Tur atlayabilirsek önümüze daha mutlu bakabiliriz. Farklı planlar yapabiliriz. Ancak dediğim gibi bu tur çok önemli. Geçilmesi gereken bir tur. Tabii rakibimiz de aynı şeyleri düşünüyor doğal olarak. 

"KONTROLLÜ, SAĞLAM VE GÜÇLÜ BİR OYUN ÜZERİNE ÇALIŞTIK"

Tek maç olması zor. Hataların telafisi olmayacak iki taraf adına. Oyunsal anlamda şöyle bir plan yapmayı düşünüyoruz. Rakibimizi tanıyoruz. Bizden daha önce hazırlıklara başladılar. Daha kontrollü bir oyun oynamayı düşünüyoruz. Daha kontrollü, sağlam ve güçlü oyun karakterimizi sahaya yansıtmayı düşünüyoruz. Taktiksel anlamda PAOK ile biz farklıyız. 

"HAZIRLIK MAÇI OYNAYACAK ZAMAN YOKTU"

Şanslar eşit. Hazırlık maçı oynayamadık çünkü zamanımız olmadı. 2 haftadır antrenman yapıyoruz. Sakatlıktan çıkan oyuncularımız var. Pandemi döneminde maç oynamamış oyuncularımız var. Bu sürede onları hazırlamak kolay değil ama elimizden geleni yaptık. Kolay bir maç olmayacak. İyi bir takımla oynayacağız. 

"ADEM LJAJIC SAKAT OLDUĞU İÇİN KADRODA YOK"

Adem Ljajic ilk antrenmanda sakatlandı. Takım antrenmanlarına katılamadı. Bu yüzden kadroya almadık. 

"BİZ SPOR ADAMIYIZ, SİYASET BİZE UZAK"

Sergen Yalçın, Türkiye ile Yunanistan arasındaki siyasi durumla ilgili gelen soruya, "Biz spor adamıyız. Siyaset olarak yaşanan olaylarla bağlantı kurmamız zor. Siyaset, bize uzak. Biz sadece futbol oynamaya geldik. Futbolu yönetmek bizim işimiz. Bize uzak konular. Son olarak da şunu söyleyeyim. Biz bugün geldik. Yunan yetkililere teşekkür ediyoruz." dedi. 

 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!