comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın: 'Sadece rakiplerle mücadele etmiyoruz'

13 Aralık 2020, Pazar 21:46
Sergen Yalçın: 'Sadece rakiplerle mücadele etmiyoruz'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Aytemiz Alanyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig 12. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor'a 2-1 mağlup oldu. 

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, VAR sistemine karşı eleştirilerde bulundu. 
"MAÇI KİMİN KAZANACAĞI VAR'DA OTURANLARIN ELİNDE"

Oyuna çok iyi başlamadık. Rakip baskıyla başladı. Ancak rakip de çok pozisyon bulmadı. Penaltıdan golü yedikten sonra sağ olsun VAR'daki arkadaşlar devreye girdi. Penaltı mı değil mi tartışılır. VAR sistemiyle ilgili şunu söyleyeyim. VAR sisteminin kime çalıştığı belli değil. Verilen, verilmeyen penaltıları görüyorum olacak iş değil. Futbol artık doğal bir oyundan çıktı. VAR'da oturan arkadaşların eline geçti. Türkiye'de böyle. Maçı kimin kazanacağı VAR'da oturanların elinde. 

"BİZ SADEC ERAKİPLERLE OYNAMIYORUZ"

Rıdvan'ın kaşı dağıldı. Biz sadece rakiplerle oynamıyoruz. Sadece rakiplerle oynasak işimiz kolay olur. Başka etkenlerde de uğraşıyoruz. Bizim maçlarda sürekli VAR devreye giriyor ama lehimize olan pozisyonlarda hiç devre girmiyor. Biz bu şartlarda nasıl mücadele edeceğiz içeride onu düşünüyoruz. 

"FENERBAHÇE MAÇINDA BİLE FENERBAHÇE'Yİ MAĞDUR GÖSTERDİLER"

Fenerbahçe maçında bile Fenerbahçe'yi mağdur gösterdiler. İnanamıyoruz yani. Kiminle mücadele edeceğimizi şaşırtık. Biraz artık dikkat. 

"VAR'I KALDIRIN"

VAR'ı kaldırın razıyız, hata yapsınlar. Hakemler hata yapsın, razıyız. Futbolun doğallığı kalmadı. Ceza alanı içinde saçma sapan pozisyonda eline top değiyor, el surata çarpıyor hemen penaltı. Bu yüzden Avrupa'da yokuz. Böyle devam edelim, anca kendi aramızda konuşuruz.

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"