comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın isyan etti! İşte dikkat çeken basın toplantısı

04 Ekim 2020, Pazar 19:37
Sergen Yalçın isyan etti! İşte dikkat çeken basın toplantısı

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Gençlerbirliği maçı sonrası basın toplantısında isyan etti. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Gençlerbirliği mağlubiyetinin ardından basın toplantısında birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. 

"BEN BALOTELLİ'YE HAYIR DEMEDİM"
Ben Balotelli'ye hayır demedim. Hem yüksek maliyeti, hemde oyunsal ve oyun dışında problemler yaşamış, oynadığı hiçbir takımda uzun süre kalmamış. Ben bu sorumluluğu alamam dedim. Yarın bana bunun hesabını sorarlar. Bu sorumluluğu siz alıyorsanız, alın. Ben bu cümleyi söyledim. Hocamız istemiyor şeklinde. 

"KARDEŞİM ÜZERİNDEN BENİ VURMAYA KALKTILAR"

Sonra hoca istemiyor diye haber yaptılar. Taraftar ve basına lanse edildi. Çok sanki oyuncu geliyor, ben bütün oyuncuları veto ediyormuşum gibi haber ortaya çıktı. Kardeşim üzerinden vurmaya kalktılar. Gürsoy benim ekibimde 7 senedir çalışıyor. Transferler ve scout ekibiyle alakası yok. Hiçbir oyuncu aldırmadı ve söylemedi. 1-2 tane gelecek vadeden oyuncu söyledi ve onları da almadık. 

"BEN SORUMLULUĞU ALIRIM AMA BAŞKALARI DA ALSIN"
Ben kendi üzerime almam gerekeni sonuna kadar alırım. Ancak başkaları da kendi üzerine düşeni alsınlar. Ben tek başıma bu sorumluluğu üzerime alamam. Ben takımdan sorumluyum. Birçok sorumluluğum var. Ancak bütün olaylar benim üzerime geliyor. Bunun altında eziliyorum. Camia ve oyuncuları korumak adına bir şey söyleyemiyorum. Biraz hassas olalım. Ben sorumluyum tamam. Kötü oyunun sorumlusu benim ama her şeyin sorumlusu ben değilim. 

"BİRÇOK ŞEYİ TV'DEN ÖĞRENİYORUM"
Ben birçok şeyi TV'den öğreniyorum. Bu da beni üzüyor. Sanki her şeyi ben yapıyormuş gibi hava oluşturuluyor. Öyle bir şey yok. Sorumluluklarımdan dolayı her şeyi konuşamıyorum. Başarısızlığın sorumlusu tabii ki benim. Ancak lütfen bazı şeyleri de doğru söyleyelim. Biraz doğru konuşalım. Bu beni çok üzüyor. İşimi yapmaya çalışıyorum fakat demoralize oluyorum. Açıklayamıyorum da. 

Transferleri siz mi yaptınız?

"Sürekli yönetimden hocamızın istediği oyuncuları alıyoruz. Sorumluluk benim üstüme bırakılıyor doğal olarak. Arada benim istediğim oyuncular da var. Ancak çok bizim istediğimiz oyuncuların alındığını söylemek sağlıklı olmaz. Şimdilik öyle söyleyeyim. "

"BALOTELLİ HİÇ LİSTEMİZDE OLMADI"

Balotelli hiçbir zaman bizim listemizde olmadı. Evde otururken Balotelli & Beşiktaş haberini gördüm. Önce sosyal medya, sonra televizyonlara verilmiş. En son ben duydum. Bana yönetimden Balotelli'ye ne diyorsun diye sordular. Daha net ve sorunsuz santrfor almalıyız dedim. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"