comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın teknik direktörü olacak mı?

17 Mayıs 2019, Cuma 10:31
Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın teknik direktörü olacak mı?

Gazeteci ve spor yazarı Fatih Doğan, "Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın başına geçecek mi?" ve "Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü kim olacak?" sorularını FutbolArena'ya yanıtladı.

FutbolArena Özel - Beşiktaş'ta yeni teknik direktör ve Sergen Yalçın belirsizliği devam ediyor. Aytemiz Alanyaspor maçında Beşiktaş tribünlerinin sevgi gösterisi yaptığı Sergen Yalçın, "Bir gün buluşacağız" açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Pamukkale Üniversitesi tarafından yılın en iyi spor yazarı seçilen Fatih Doğan, ödül töreni sonrası konu hakkında FutbolArena mikrofonlarına açıklamalar yaptı.
 

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü kim olacak?


Gazeteci ve spor yazarı Fatih Doğan'ın açıklamaları şu şekilde:

"Masaya gelen isimleri hep sorduk. Lucescu listemizde dediler. Abdullah Avcı var ama şampiyonluğa gidiyor dediler. Sergen Yalçın tabii ki düşünüyoruz dediler. Mehmet Özdilek ve Samet Aybaba da olabilir dediler. Teknik direktör öncelikli değildi. Ekstrem gelişmeler oldu. Ben şahsi fikrimi söyleyim, Lucescu geçmişi, oyun okuması, kalitesi ve felsefesi olan bir teknik adamdı. Bundan 4 yıl önce Lucescu ilk tercihim olurdu fakat milli takımdaki süreci, yaşlılığı, gereksiz polemiklerle Türk kamuoyunu meşgul etmesi nedeniyle beni bu sefer heyecanlandırmadı."
"SERGEN YALÇIN İÇİN UZUN SÜREÇ ADAMI DEĞİL ALGISI VAR"

"Sergen Yalçın içerde 'Bizim çocuğumuz', 'Çok iyi olur', 'İnanılmaz bir hava getirir' analizleri yapılıyor. Fakat sezon başı kamp süreci ve 2 yıllık uzun süreçlerin adamı değil gibi bir algı var. Bu hafta başından itibaren yavaş yavaş bu işler netleşmeye başlayacak."

Öte yandan Alanyaspor maçından sonra konuşan Sergen Yalçın, "Yıllarca Beşiktaş'ta oynadım. Şampiyonluklar, kupalar... İnsanı çok duygulandırıyor. Demek ki futbolculuk döneminde insanların gönlünde yer edinmişiz. Bu çok değerli. Beşiktaş taraftarlarına teşekkür ediyorum. Tabi bunu teknik direktörlük olayıyla bağdaştırmayalım. O çok farklı bir olay. Beşiktaş taraftarları sağ olsun." ifadelerini kullanmıştı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)