comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın: 'Beşiktaş düştüğü yerden ayağa kalkmasını bilir!"

23 Kasım 2021, Salı 16:05
Sergen Yalçın: 'Beşiktaş düştüğü yerden ayağa kalkmasını bilir!

Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın ile Atiba basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Ajax ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın ile takım kaptanı Atiba, basın toplantısı düzenledi.

ATIBA: "GRUBU EN İYİ ŞEKİLDE BİTİRMEK İSTİYORUZ"
"Grubu en iyi şekilde bitirebilmek için maça çıkacağız. Önümüzde iki maç var. 6 puanla grubu tamamlamak bizim için iyi olacaktır. Özgüvenimizi tekrar kazanabilmek için doğru bir performans sergilemek ve kazanmak istiyoruz."

ATIBA: "BU DURUMDAN ÇIKMAK İSTİYORUZ"

"İşler iyi gitmiyor. Futbolda iniş ve çıkışlar oluyor. Şu anda olmak istemediğimiz bir noktadayız. Hepimiz bunun farkındayız. Şampiyonlar Ligi'nde önümüzdeki maçta birbirimiz için savaşarak kazanmak istiyoruz. Umarım işler iyi gider. Şu anda bu durumdan nasıl çıkacağımız ve nasıl reaksiyon vereceğimiz önemli. Geçmişe göre çok fazla sakatlık yaşadığım doğru. Bunu kötü şansla da açıklayabiliriz. Yoğun fikstür de etkili oldu. Şu anda birçok arkadaşımız sakatlıktan döndü. Uzun süredir birlikte değildik ve artık beraber oynayacağız. İçinde bulunduğumuz durumdan çıkmayı istiyoruz."

SERGEN YALÇIN'IN AÇIKLAMALARI: "İYİ DURUMDA DEĞİLİZ"

"Kalan son iki maç camiamız ve ülke puanı için oynayacağımız prestij maçları haline geldi. Kolay değil. Hedefleri ne kadar yukarıya koyarsanız hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor. Belki 1-2 maç kazanabilirdik ama bireysel hatalar ve yediğimiz basit goller sonuçlara etki etti. Şu anda hedefsiz durumdayız. Takım olarak da istediğimiz durumda değiliz. Zaman zaman düşüşler ve kötü gidişatlar olabiliyor. Bizim amacımız bunun önünü kesmek ve camiamızı normale döndürmek. Biz bunun için buradayız. Bu biraz zaman alacak."

"BEŞİKTAŞ DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKMASINI BİLİR"

"Beşiktaş düştüğü yerden kalkmasını bilir. Her şeye sahibiz. Bunu yapmamak için hiçbir sebep yok. Bahane üretmek istemiyoruz. Bu gidişat böyle devam edemez. Bu durumdan çıkmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız."

"DAHA FAZLA MÜCADELE ETMELİYİZ"

"Futbolda işler iyi gitmediği zaman ayrılıklar olabiliyor. Oyun içindeki tartışmaların olmaması gerektiğini düşünmüyorum. Oyuncular saha içerisinde tartışabilir. Çok hararetli olmadıktan sonra bunlar olabilir. Sonuçların ve oynanan oyunların iyi olmadığının farkındayız. Hepimiz bunu biliyoruz. Daha fazla mücadele etmeliyiz. Birbirimize daha fazla yardım etmeliyiz. Umarım yarın bu şekilde oynarız. Bu şekilde gidemeyiz."

BAŞKAN AHMET NUR ÇEBİ'DEN SERGEN YALÇIN'A DESTEK

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Ahmet Nur Çebi, kısa bir konuşma yaparak Sergen Yalçın'a destek oldu ve "Hocamız doğru söylemiş. Biz hep yan yanayız. Topçularımlzla beraber ayağa kalkacağız" ifadelerini kullandı. 

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!