comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın açıkladı! 'Hiçbir oyuncumuzda problem yok'

26 Mart 2020, Perşembe 14:04
Sergen Yalçın açıkladı! 'Hiçbir oyuncumuzda problem yok'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, A Spor'a açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, A Spor'da açıklamalarda bulundu. Sergen Yalçın, koronavirüs nedeniyle lige verilen arada yaptıkları planlamaya dair önemli ifadeler kullandı. Deneyimli teknik adam, transfer konusunda da verilecek karara göre hareket edeceklerini söyledi.

"TFF'DEN AÇIKLAMA GELMEDEN ANTRENMANLARA BAŞLAMAYACAĞIZ"
"Futbolcular evleri ne kadar müsaitse ellerinden gelen çalışmaları yapıyorlar. Bu kadar uzun süreler futbolcuların fiziksel olarak geriye gitmesine neden olur. TFF'den resmi açıklama gelmediği sürece antrenmanlara başlamayı da düşünmüyorum. Telekonferans yöntemi de bana abartılı geliyor. Futbolcular zaten ne yapmaları gerektiğini biliyor. Bireysel programlarımızı hazırladık. Hiçbir oyuncumuzda problem yok."

"HİÇBİR OYUNCUMUZ BİR YERE GİDEMEZ"

"Günlerdir evde oturuyoruz. Sağlık Bakanlığımızın söylediği kurallara uymaya çalışıyoruz. Ne kadar kısa sürede atlatabilirsek o kadar iyi. Herkes işin ciddiyetinin farkına vardı. Açıkçası Mayıs ayından önce normale döneceğini düşünmüyorum. Ülkesine dönmek isteyen oyuncumuz olmadı henüz. Avrupa'nın hiçbir yerinde sağlıklı ortam yok. Uçakla yolculuk yapmak da sıkıntı yaratır. Hiçbir oyuncumuz bir yere gidemez."

"TRANSFER KOLAY AMA EKONOMİYİ NASIL YÖNETECEĞİZ"

"Gelecek sezon için hazırlık veya çalışma yapmamız da mümkün değil. Ancak telefonla iletişim kurabiliyoruz. Hayat normale dönerse transfer konusunda çalışmalar yapacağız. Futbolun ekonomisinin nasıl olacağı da önemli. Transfer kolay ama ekonomiyi nasıl yöneteceğiz. Bu lig oynanca bile haziran sonunu bulacak gibi duruyor. Sözleşme konuları var, biten sözleşmeler var. Nasıl olacak hiçbir fikrimiz yok."

"NETFLIX'TE NE BULURSAK İZLİYORUZ"

"Bütün gün televizyon izliyoruz. Netflix'e sardım. Dizi, film ne bulursak izliyoruz oradan. Evde vakit geçirmek gerçekten çok zor. Az yemeye çalışıyoruz, evde yapacak bir şey yok. Sürekli ağzımıza bir şey atıyoruz. 1 ay evde oturursak rahat 5-6 kilo alırız."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"