comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Serdal Adalı, Beşiktaş başkanlığına aday oldu

10 Ekim 2019, Perşembe 11:08
Serdal Adalı, Beşiktaş başkanlığına aday oldu

Beşiktaş'ta 20 Ekim'de yapılacak olan başkanlık seçimleri öncesinde ilk aday Serdal Adalı oldu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Fikret Orman'ın başkanlık görevini bırakacağını açıklamasının ardından hangi isimlerin aday olacağı merak ediliyordu. Adaylık başvurularının yapılacak son günde Serdal Adalı resmen başvurusunu yaptı. Serdal Adalı dışında hangi isimler başkanlığa aday olacak? 
 

Beşiktaş Haberleri: Beşiktaş başkanlığı için kimler aday oldu?


Beşiktaş'ın 20 Ekim'de yapacağı seçimler öncesinde adaylık için son başvurular bugün saat 17:00'ye kadar yapılacak. Siyah beyazlılarda ilk aday Serdal Adalı oldu.

"CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN"
Serdal Adalı, Beşiktaş Divan Kurulu'na 250 imzayı teslim ederek resmen başvurusunu yaptı. Kısa bir açıklama yapan Adalı, "Aday olacak tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. İnşallah camiamız için hayırlı olur. Camianın bu dönemde neye ihtiyacı olduğunu anlatacağız. Zor bir süreçten geçiyoruz. Umarım seviyeli ve hayırlı bir seçim olur" dedi.
 

Serdal Adalı kimdir? Serdal Adalı'nın hayatı


1964 Adana doğumlu olan Serdal Adalı. 1984 yılında iş hayatına atıldı. Ailesinin desteğiyle birlikte Adalı Holding'i kuran Serdal Adalı, inşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş yapmaktadır. Serdal Adalı, 21 Eylül 2012 yılında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı'na seçildi ve halen bu görevi yürütmektedir. Serdal Adalı ayrıca Beşiktaş kulübünde daha önce futbol şube sorumlusu ve asbaşkan olarak görev aldı. Adalı, 2013 yılında Beşiktaş başkanlığına aday olmuş ve kaybetmiştir. Serdal Adalı, 2011 yılında sözde şike suçlamasıyla 5 ay cezaevinde yatmış ve daha sonra tahliye edilmişti. Serdal Adalı evli ve iki çocuk babasıdır.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)