comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten Vida, Larin, Gökhan Töre ve şampiyonluk açıklaması

15 Ocak 2018, Pazartesi 17:25
Şenol Güneş'ten Vida, Larin, Gökhan Töre ve şampiyonluk açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, ligin ikinci yarısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kamp dönemiyle ilgili konuşan tecrübel teknik adam yeni transferlerden Vida, Larin ve uzun bir aradan sonra takıma katılan Gökhan Töre hakkında açıklamalarda bulundu. 

"KAMP DÖNEMİ GÜZEL GEÇTİ"
İyi bir kamp oldu. Hazırlık da önemli ama daha da önemlisi lige iyi başlamak. Zor maçlar oynayacağız. Kamp döneminde ufak tefek sakatlıkları olanlar vardı. Utku'nun hafif sakatlığı vardı. Tosic'in arka adelesinde sorun vardı ama iyi görünüyor şu anda. Adriano'nun 1-2 idmana çıkamadığı oldu ama onun dışında bir sorun yok. 


Beşiktaş'ın yeni transferi Vida nasıl bir oyuncu?


Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Domagoj Vida ile ilgili yaptığı yorumda, "Vida'nın ismi güzel. Malzeme çıktı bize. Gayet iyi, uyumlu. Fizik olarak da hazır, anlayış olarak da hazır. Zaten tecrübeli bir oyuncu. Oyun yapısı olarak sahada geriye sarkmaları oldu. O da bir süreç." ifadelerini kullandı. 

ŞENOL GÜNEŞ'TEN TRANSFER AÇIKLAMASI

Transferle ilgili Başkan açıklamaları yapıyor. O sözün üstüne söz söylemek doğru değil. Genel olarak fikrimizi Başkana söyledik. Larin ile ilgili görüşüldüğünü biliyorum ama idmana çıktığı zaman göreceğiz. Bir başka oyuncu daha alınabilir. Transferde giden, gelen olacaktır. Bunları benim gündemime sokmak yerine, eldekilerin kıymetini bilelim. Giden de, gelen de olabilir. Mühim olan takımın başarılı olması. 

"ŞAMPİYONLUK YARIŞI..."

Ligin ikinci yarısında dostahane güzel maçların olmasını diliyorum. Futbol  keyfinin daha fazla artmasını bekliyorum. Antrenör ve takımları yumurtaları kafa kafaya vurdurmak yerine, futbolun güzelliklerini sunmak gerekiyor. Medya da bu konuda destek olmalı. Eğitici olmalı. Hak edenin kazandığı bir şampiyonluk yarışı olsun. 


Beşiktaş'ta Gökhan Töre ne zaman oynayacak?


Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, uzun bir sakatlık döneminin ardından yeniden antrenmanlara katılan Gökhan Töre ile ilgili "Yeni transferimiz Gökhan Töre geldi. 2 gündür bizimle. Tesise alışsın, bize alışsın. Fizik olarak iyi ama topla uyumunu sağlamamız gerekiyor. Uzun süre ayrı kaldı çünkü." diye konuştu. 

"CENK TOSUN'UN İLK MAÇTA OLUMLU İŞLER YAPTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Cenk Tosun'u ilk maçta olumsuz bulmadım. Ancak genel anlamda rakip daha iyiydi ve Everton savunma futbolu oynadığı için Cenk Tosun biraz yalnız kaldı. O yüzden ilk maçta konuşmak için erken. Ben başarılı olacağını düşünüyorum. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)