comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten taraftarlara: 'Kalbim de, sevgim de temiz.'

16 Mart 2019, Cumartesi 21:56
Şenol Güneş'ten taraftarlara: 'Kalbim de, sevgim de temiz.'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Göztepe maçının ardından konuştu. 

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig 26. haftasında sahasında Göztepe'yi 1-0 mağlup etti. Maçın ardından teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu. 


Beşiktaş 1-0 Göztepe Şenol Güneş'in maç sonu açıklamaları


"İLK YARIDA KÖTÜYDÜK"

Fazla pozisyona giremedik. Pas alışverişlerimiz iyi oldu ama sızmaları yapamadık. Oyuna baktığımızda beklediğimiz oyunu oynayamadık. Adriano oyundan çıkınca sol tarafta ne önde, ne de geride oyuncumuz kalmadı. Lens'i düşündük. 
Bir takımda defansta bu kadar oynanmaz. Biz maalesef zorunlu nedenlerden dolayı bu değişikliği yapmak zorunda kalıyoruz. Bugün de yine sakatlık problemleri yaşadık. 
"YANLIŞ BİR OYUN VARDI"

Rakibin kanat toplarındaki zaaflarını biliyorduk. Ayrıca rakip sahada ayağa paslarla etkili olacağımızı düşünüyorduk. Pas alışverişimiz iyi olsa sızmaları yapabilirdik ama bunları yapamadık. Ne hücum ettik, ne savunma yaptık. İlk yarıda tamamen yanlış bir oyun vardı. 

"İKİNCİ YARIDA DAHA İYİYDİK KAZANMAK ÖNEMLİYDİ"

İlk yarıda rakip daha diri, ikinci yarıda oyuna daha fazla ortak olduk. Kısmen yorulan oyuncular oldu. Katkı yapacak oyuncularımızı kullanamadık. Kazanmak önemliydi ama pozisyon zenginliğimiz ve oyun zenginliği bakımından gerideydi. İlk yarı için özellikle. İkinci yarıda nispeten daha iyiydik. Bizi herkesin bilmesi önemli değil. Bilinene karşı nasıl oynayacağımız önemli. 

BEŞİKTAŞ - GÖZTEPE MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERİYABANCI KURALI VE KARİUS AÇIKLAMASI

Güneş, bir basın mensubunun yabancı kuralı hakkındaki sorusuna, “Çok sığ tartışıyorlar. Sayıdan gidiyorlar. Kararlar verilebilir. Burada amacımız yabancıyı beslemek değil yerliyi de üretip yarıştırmak. Bu konuları daha sonra konuşuruz” yanıtını verdi. 

Karius'un Göztepe maçı sonrası yaptığı serzeniş için Güneş, “O maçtan sonra söylediklerim belli. Moral olarak çökmüş oyuncunun sahada olması çok doğru değil. Ona saygısızlık olacak şekilde gazetelere taşıyanlar varsa bilemem. Seyircinin tezahüratlarını doğru bulmadığımı söyledim. Kendisine 'Bunun seni maçtan önce mi sonra mı etkiledi' diye sordum. Oyuncumdan şikayet etmem karar veririm” dedi.

Taraftarla bir sıkıntını olmadığını söyleyen Güneş, “Taraftarla aramda bir olumsuzluk yok. Benim sevgimde ve kalbimde bir kayıp yok. Ben bana kalbini verene ihanet etmem” yorumunu yaparken, Caner Erkin'in antrenmanda kafasına darbe aldığı için kadroda olmadığını belirtti. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (26 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.