comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten son dakika Milli takım açıklaması! "Farklı algılandı."

21 Aralık 2017, Perşembe 21:11
Şenol Güneş'ten son dakika Milli takım açıklaması!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Habertürk Gazetesi'ne verdiği Milli Takım röportajına açıklık getirdi. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Habertürk Gazetesine verdiği röportajın farklı algılandığını söyledi. Resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayan tecrübeli teknik adam, "Bugün Habertürk Gazetesi'nde yer alan röportajdaki Milli Takım süreci ile ilgili yapmış olduğum açıklamanın içinde,"Beni kullandılar, biz de yardımcı olduk onlara" şeklindeki ifade maksadından farklı şekilde algılanmıştır." ifadelerini kullandı. 
 

Şenol Güneş - Milli Takım haberleri


Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamanın tamamı:

Bugün Habertürk Gazetesi'nde yer alan röportajdaki Milli Takım süreci ile ilgili yapmış olduğum açıklamanın içinde,"Beni kullandılar, biz de yardımcı olduk onlara" şeklindeki ifade maksadından farklı şekilde algılanmıştır.
Bilinmesini isterim ki bu süreçte ne benim kendimi kullandırmam söz konusudur, ne de Türkiye Futbol Federasyonu'nun böyle bir maksadı olmuştur. Herhangi bir yanlış anlamaya engel olmak adına kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.

Şenol Güneş
Beşiktaş Futbol A Takım Teknik DirektörüRÖPORTAJDA NE SÖYLEMİŞTİ?

Milli Takım'ın başında Türk olmalı önce onu belirteyim. Bunu beni çağırdıklarında da söyledim. Luce'yi Türkiye yi tanıyor diye aldılar kısa vadede. ‘Bana kısa dönem dediler' onu da kısa dönem için alsaydılar ya! 2.5 yıllık anlaşma yapılmış. Başkan dedi diye gittim oraya. Benim zaten olmayacağım biliniyordu, gündem olsun diye çağırdılar. Beni kullandılar, biz de yardımcı olduk onlara.

Ben görevdeydim zaten. Beni çağırmadan başka birini çağırmak olmayacaktı. Turnuvalara katılırız, o olur. Türk futbolunu dizayn etmeliyiz yeniden, önemli olan da o. Fatih Hoca kısmen bunu yapmaya çalıştı ama hem futbol direktörü hem yarışma antrenörü olmaz. Hepimizin yeniden dizayn edilmesi şart.

Ben yine katkı yaparım Milli Takım'a. Başkan git derse doğru bulmadığım halde giderim Milli Takım'a… O dönem için “4 maç, sonra bakarız” dediler. Milli Takım hepimizin. Bazen eleştiririm, bazen överim. Milli Takım temsil için önemli. Herkesin ortak değerde buluşacağı Milli Takım olmalı. Herkesin sevgisi olmalı Milli Takım'da.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.