comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten sert cevap: "Fenerbahçe maçında bunu söylemeyenler..."

14 Mart 2018, Çarşamba 19:38

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Bayern Münih maçı öncesi sahaya çıkardığı kadro hakkındaki eleştirilere sert cevap verdi. 

FutbolArena - Beşiktaş - Bayern Münih maçı öncesi teknik direktör Şenol Güneş, rotasyonlu kadro çıkarması sebebiyle gelen eleştirilere sert cevap verdi ve maç öncesinde açıklamalarda bulundu. 


Beşiktaş - Bayern Münih Şenol Güneş'in maç öncesi açıklamaları"BUGÜN KADRO TERCİHLERİMİZİN SEBEBİ..."
Sahaya çıkan her oyuncu Şampiyonlar Ligi'nde en güzel futbolu oynamak ister. Ancak beklentimiz maalesef en alt seviyeye düştü. Turu geçmek için mucizeye ihtiyaç var. Bu yüzden bir takım değişiklikler yaptık. Hem takımın yıpranmaması, hem de Şampiyonlar Ligi'nde fazla oynamayan futbolcularımızı oynatmak istedik. Yorgun ve hafif sakatlığı bulunan arkadaşlarımız var. En sağlıklı olan Babel'di. Ancak Babel ile Lens arasında bir tercih yapınca Lens'i biraz daha fazla görmek istedim."

"BAZI ARKADAŞLAR BİLGİ SAHİBİ OLMADAN DEĞERLENDİRME YAPIYOR"

Aldığımız saha sonucu bizim hedefimizi geriye düşürdü. Bugün oynayacağımızın maçın da beklentisi tur atlama adına düşük seviyede. Şans bulmayan arkadaşları bugun görme anlamında bir kadro yaptık. Yorgun olan arkadaşlarımız, sakatlığı olan arkadaşlarımız var. Bazı arkadaşlar bilgi sahibi olmadan değerlendirme yapıyorlar. Bizim Türkiye adına tabi ki puan kaybına tahammülümüz yok ama bu maçla beklenti olarak turu geçme şansımız da yok. Alacağımız risklerin Türkiye, oyuncu ve takım adına ne gibi getirisi olacağını düşünmek lazım. 

"PEPE'NİN AYAĞINA BASILDIĞI ZAMAN SARI KART BİLE DEMEYENLER..."

6-0 yenemezsek lige döneceğiz. Bazılarının söylediği gibi diğer kadroyla da 5-0 yenildik. Sonuçlara bakarak değerlendirme yapılabilir. Bunu yargılama olarak yapmak doğru değil. Bugün en sağlıklı şekilde oyuncuları oynatmak istiyoruz. Mümkün olsa Medel'i de oynatmazdım. Hem oyuncu kaybettik biz. Fenerbahçe maçında Pepe'nin ayağına basıldığı zaman sarı kartı bile demeyenler, şimdi eksik kalınca her şeyi söyleyebiliyorlar. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.