comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten Mert Müldür ve Orkun Kökçü müjdesi

20 Ağustos 2020, Perşembe 15:36
Şenol Güneş'ten Mert Müldür ve Orkun Kökçü müjdesi

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, AA'ya açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Gündemde yer alan konulara dair konuşan deneyimli teknik adam şunları söyledi:

"ÜRETİM YAPMAMIZ GEREKİYOR"
"Yabancı sayısı konusunda kısır çekişme içerisindeyiz. Yabancı konusunda azaltma, çoğaltma işin bir parçası. Üretim yapacaksınız. Üretim yapmadığınız yerde yarışamazsınız. Yabancı alsan da almasan da üreteceksin. Ürettiğin zaman sen tüketiyorsan zaten niye yabancı alacaksın? Bundan sonra daha iyisini yapmak için daha yenisini üretmek lazım. Kısır tartışmalar sonuç getirmez. 1 yıl sonra yabancı konusunun gündeme gelmesinden yanayım. Avrupa Şampiyonası öncesi bunun gündeme gelmesini istemiyorum."

"HAYALLERİM VAR AMA HAYAL SATACAK HALİM YOK"

"Bir iş yapıyorsak bunun en iyisini yapmalıyız. Dünyadaki en iyi oyuncu nasıl oynuyorsa senin de öyle oynaman gerekiyor. Eksiklerimiz var ama çalışacağız. Uluslararası yarışmalarda daha iyi olmak için üretimi iyi yapmamız lazım. Turnuvaya katılamamak bizim için olumsuz olurdu ama katılmak bir adım. Yeni adım gruptan çıkmak ve ilerlemek olacak. Bunu sürdürülebilir hale getirmek gerekiyor. Kupayı kazanmak istiyoruz ama eksiğimiz var. Kupayı kazansak da bunu söyleyeceğim. Hayallerim var; hayal satacak halim yok."

"MERT VE ORKUN'U ÇAĞIRACAĞIM"

"Mert Müldür ve Orkun Kökçü'yü çağıracağım. Takımla birlikte olacaklar. Milli Takım'da son dönemde başarı olarak beni en çok mutlu oyuncu Umut Meraş oldu. Özellikle Fransa ile oynadığımız maçta beklediğimden baya iyi oynadı. İnşallah daha iyi olur."

"EMRE BELÖZOĞLU ÇOK GÜZEL BİTİRDİ"

"EURO 2020 oynansaydı Emre Belözoğlu bizimle birlikte gelecekti. Oynasa da oynamasa da gelecekti. Emre büyük bir futbolcu. Çok güzel başladı ve çok güzel bitirdi. Büyük kulüplerde oynadı, Avrupa'da oynadı ve milli takımlarda oynadı. Avrupa Şampiyonası'na katılmak onun da hakkıydı. Yine kararını değiştirirse isterse başımızın üstünde yeri var. Bütün oyunculara örnek olsun. Aynı şeyleri Burak Yılmaz için de söylüyorum. Bazen fevri davranışları olsa da ülkesini seven ve iyi kalpli bir futbolcu. Ona da başarılar diliyorum."

"ARDA TURAN İNŞALLAH İYİ OYNAR"

"Arda Turan'ın uluslararası başarılar var. Başından bazı şeyler geçti ama şu anda iki sevgili buluştu. Sıkıntılar oldu, her ailede olur. Ama bunların kabul edilebilir olması lazım. Bunlardan dersler çıkarmamız lazım. Her oyuncuya kapımız açık. Arda inşallah iyi oynar, biz de o zaman değerlendirme yaparız. O günün koşullarına göre en iyisini alacağız."

"TÜRKİYE'NİN İYİ BİR TRABZONSPOR'A İHTİYACI VAR"

"Trabzonspor'un her şeyi var. Öncelikle taraftarları... Hiçbir olumsuzluk olmadan her zaman destek oldu. Yönetimin de başarılı olduğunu düşünüyorum. Biraz beklentiyi büyüttüler, orada belki baskı oldu. Arkasından pandemi geldi. Hoca değişikliği yaşandı. Şampiyonluğa giden takımın hoca değiştirmesi doğru değil. Trabzonspor her sene şampiyonluğa oynayabilecek bir camia. Ekonomisini düzeltirken iyi bir kadro kurdular. Sanki defansta biraz eksiklikleri var. Ben orada doğdum, orada büyüdüm. Kendi şehrimin takımı. Türkiye'nin iyi bir Trabzonspor'a ihtiyacı var."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!