comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten istifa açıklaması! 'Algı oluşturuyorlar'

26 Şubat 2019, Salı 19:28
Şenol Güneş'ten istifa açıklaması! 'Algı oluşturuyorlar'

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'ten Fenerbahçe maçı hakkında basın açıklaması geldi. Şenol Güneş cevap vermediği istifa sorusu ve tesislerden çıkarken yaşadığı tartışmaya açıklık getirdi.

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında oynanan tarihi derbide Fenerbahçe ile 3-3 berabere kaldı. Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş karşılaşmadan sonra basın açıklaması yayınlayarak kendisine sorulan istifa sorusu ve tesis çıkışında yaşadığı tartışma hakkında sert açıklamalarda bulundu.
 

Şenol Güneş'ten Fenerbahçe maçı basın açıklaması


"Fenerbahçe ile oynadığımız müsabaka sonrasında her zamanki gibi, kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik bazı gayretlerin olduğunu görmekteyim...

Öncelikle, nereden senaryolaştırıldığını ve kimlerce sahnelendiğini bildiğim bu art niyetli eylemlerin işimi yapma noktasında şahsıma herhangi bir engel teşkil etmeyeceğinin bilinmesini isterim.
TESİS ÇIKIŞI YAŞANAN OLAY HAKKINDA

Fenerbahçe maçının ardından, Nevzat Demir Tesisleri'nden ayrılırken devletimizin güvenlik güçleriyle sadece uyarı amaçlı yapmış olduğum konuşmanın, yine devletimizin bir başka kurumunun mensuplarınca sanki taraftarımızla aramızda bir sorun yaşanmış gibi yansıtılması gerçekle bağdaşmamaktadır... 

"İSTİFAYI DÜŞÜNDÜĞÜM İDDİASI YALAN"

Yine, kaos oluşturmak amaçlı, aynı art niyet sahibi çevrelerce yönlendirilen bir başka basın mensubunun, kimden geldiği belli olmayan sözde duyumlara dayanarak gündeme getirdiği istifayı düşündüğüm iddiası tamamen yalandır...

Aynı basın mensubu niyetindeki soruyu maç sonrası bana yöneltmiş ancak soru, tarafımdan cevaba değer ciddiyette bile bulunmamıştır... Tavrım ortadayken aynı kişinin ekranlarda bu konudan bahsetmesinin arkasındaki asıl hedef sağduyulu herkesin malumudur..

İnsanların zihnini bulandırmaya yönelik bu tip yalan haberlere özellikle taraftarlarımızın ve kamuoyunun itibar etmemesini bekliyor, ısrarla tavırlarından vazgeçmeyenlerle ilgili mücadelemin, doğru bilgilendirme yöntemiyle süreceğinin bilinmesini istiyorum... 

ŞENOL GÜNEŞ
BEŞİKTAŞ TEKNİK DİREKTÖRÜ"

BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERİNELER OLMUŞTU?

Şenol Güneş hakkında yapılan “Milli takım dedikoduları performansını etkiledi mi?” sorusuna “Bunlar art niyetli yorumlar” ifadesini kullanırken bir basın mensubunun “İstifa edecek misiniz?” sorusunu ise yanıtsız bırakarak "Başka soru var mı?" demişti.

Öte yandan Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından Nevzat Demir Tesisleri'nin önünde kimliği belirsiz kişilerle teknik direktör Şenol Güneş arasında sözlü tartışma yaşanmıştı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.


FutbolArena Haber Turu (27 Şubat 2020)