comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten flaş açıklamalar! Kimler gidiyor, kimler geliyor?

29 Haziran 2018, Cuma 15:09
Şenol Güneş'ten flaş açıklamalar! Kimler gidiyor, kimler geliyor?

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yeni sezon öncesinde ilk basın toplantısını düzenledi ve merak edilen tüm sorulara açık cevaplar verdi.

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yeni sezon öncesinde basının karşısına çıkıyor. Güneş transferden, futbolcu performanslarına kadar merak edilen her konuda fikir belirtti.


Beşiktaş Haberleri: Şenol Güneş'in şampiyonluk ve transfer açıklaması


"Geçen sene oynadığımız futbolu daha iyi hale getirmemiz gerekiyor." diyen Şenol Güneş, Kore - Almanya maçına atıfta bulunarak "Kore'de altyapıdan çıkardığımız 17 yaşındaki iki futbolcu Almanya karşısında oynadı. Bu çok güzel bir şey." dedi.

"ELDEKİLERİN KIYMETİNİ BİLELİM"
Transferde gelecek oyunculardan önce eldekilerin kıymetini bilelim diyen Güneş, "Gelenlerden ziyade eldekilerin kıymetini bilmemiz lazım. Gidenler arasında para kazandıranlar oldu, hepsi çok emek verdi." ifadelerini kullandı. Şenol Güneş ayrıca "Güven, ruh gibidir. Terk ettiği bedene asla geri dönmez." dedi. Güneş bu konuyla ilgili olarak ayrıca "Yola çıktıklarınızı, yolda bulduklarınıza değiştirirseniz hem yolunuzu, hem de dostunuzu kaybedersiniz." şeklinde konuştu. 

Şenol Güneş ayrıca "Transfer yavaş gitmiyor, para yok. Para olsa hemen geliyor." dedi. 

"ŞAMPİYONLUK BORCU"

"Taraftarlarımıza şampiyonluk borcumuz var. Geçen sene neleri yanlış yaptığımıza bakacağız. Neyi iyi yapıyorsak hırsla onlara devam edeceğiz."


Beşiktaş Transfer Haberleri: Şenol Güneş, Alvaro Negredo hakkında ne dedi?


Negredo hakkında konuşan Şenol Güneş, "Kimler gelir, gider bilmiyorum ama Negredo olmayacak. İyi futbolcu ama bir santrfor alacağız dedikten sonra takımda tutamayız." dedi.

"OĞUZHAN KALACAK"

"Oğuzhan kalacak. Ondan çok şey bekliyorum. Panik yapmadan hareket etmeliyiz. Geldiğim günden daha iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum."


BJK Haber: Şenol Güneş'in yardımcısı antrenör açıklaması


Yardımcı antrenörün kim olacağı yönündeki haberlere de cevap veren Güneş, "Yardımcı kim olursa olsun, gelsin dedim. İlhan mesela gelsin. Yeter ki takıma zarar vermesin. Hikmet'i, Tugay'ı Şifo Mehmet'i düşündüm bir ara. Mourinho gelsin fark etmez. Mehmet Özdilek şu anda boşta. Onu alsak yine herkes memnun olmayacak. İlhan gelirse heyecan olur, size haber olur. Futbolcu bilgisi yetmez, bilgisi de olmalı." dedi.

QUARESMA AÇIKLAMASI

Şenol Güneş: "Quaresma, Türkiye'ye örnek. 36 yaşında adam bakın nasıl oynuyor. En çok eleştirdiğim adam, en çok övdüğüm adam. Beni sevmese de olur ama oyunu seviyor."


Şenol Güneş'in Lens ve Vagner Love yorumu


"Lens'in maliyeti yüksek, eğer teklif olursa onun da satılabileceğini söyledim. Kötü oyuncu mu? Değil. Vagner Love da çok iyi oyuncu ama tutmadı. Teklif gelirse gidecek. Adamın her tarafı futbolcu. Ona da kulüp bulursa gitmesini söyledim." 

"BİR NUMARAM NECİP"

"Tolgay Arslan'a, 'Seni istiyorlarsa git. Ben seni oynatmayacağım' dedim. 'Sen benim babamsın' dedi. 'Ne babası' dedim. Oynattığım zaman ağzını açmıyor, oynatmadığım zaman şikayet etme hakkın yok. Bu konuda Necip 1 numara."


BJK Transfer: Şenol Güneş açıkladı Atiba Hutchinson kalacak mı?


"Atiba'nın kalacağını düşünüyorum. Görüşmeler devam ediyor, kendisi de kalmak istiyor. 15 maç oynasa bile yeter. Aboubakar'ın ise olacağını sanmıyorum. Çok para."
 

Beşiktaş Transfer: Ersan Gülüm gelecek mi? Şenol Güneş'in Ersan Gülüm açıklaması


"Ersan'ı sol ayaklı olduğu için alternatif olarak istedim. Beşiktaş'ta bırakmak istiyor. Yardımcı hocalığa da alışır. Eğer Vida veya Pepe'nin yerine almıyorum onu. Pepe-Vida giderse 1 tane as stoper istiyorum."

GÖKHAN GÖNÜL'E GÖZDAĞI

"Rafael ve Opare gündemde yok. Bir tek Lang'ı düşündük ama o da gitti. Gökhan bu sene ya oynayacak ya da gidecek."

"BURAK YILMAZ İMKANSIZ"

"Ekonomik durumumuza baktığımda Burak'ı Trabzonspor'dan almamız imkansız. Negredo'yu niye gönderiyoruz? Aldığı para yüksek. Onu gören diğer futbolcular da öyle paralar istiyor." 

"VAR DA TARTIŞILACAK"

"VAR konusunda da tartışılacak çok şey var. Önemli olan hakemin vicdanı. Hakemlerin takımı olmayacak. VAR ile penaltıyı verdin ama döndün sonra orta sahada 2 faul verdin ne olacak?"

ALİ KOÇ YORUMU

"Ali Koç'u tanıyorum, çok beyefendi bir adam. Aziz Yıldırım da iyi bir adam, ben onun evine gidiyordum. Ben orada hiçbir şey yapmadım. Kıyafetim de bordo-mavi değildi. Kumpas, tiyatro ne işim olur? Ben herkese kırıldım. Medyaya da darıldım. Ben o günde ayakta durdum, bugün de durum. Zaten sonuna geldik artık. Yaş olarak değil, meslek olarak tabi."

Siyah beyazlı takımla ilgili gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.