comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten EURO 2020 iddiası! '6 puanla çıkarız'

04 Aralık 2019, Çarşamba 12:05
Şenol Güneş'ten EURO 2020 iddiası! '6 puanla çıkarız'

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020 ile ilgili durum değerlendirmeleri yapmak üzere basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - EURO 2020 Elemeleri'nde grubunu ikinci sırada tamamlayarak şampiyonaya katılmaya hak kazanan A Milli Futbol Takımımızda Teknik Direktör Şenol Güneş basın toplantısı düzenledik. TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında EURO 2020 Elemeleri öncesi ve şampiyona hakkında değerlendirmeler yapıldı. 

"EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
"Sevgili Türk basın emekçileri, EURO 2020'ye katılmayı başaran A Milli Takımı'nın teknik direktörü olarak karşınızdayım. Mutluyum, gururluyum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Tüm kadınlarımıza ayrıca teşekkür ederim. Annemizin de kadın olduğunu unutmayalım. Eski Milli Takım Teknik Direktörleri Lucescu, Fatih Terim, Mustafa Denizli, Ersun Yanal, Ünal Karaman, Özkan Sümer aklınıza kim gelirse hepsine teşekkür ediyorum. Eski ve yeni oyuncuları kaynaştırdık. Emre ve Burak, kaptan olarak olağanüstü bir örnek olarak davrandılar. Öyle devam etmelerini umuyorum. Fransa'da 1-1 berabere kaldığımız maçta sahada yaşananlar benim için çok özeldi. 80 bin kişilik statta 30 bin Türk vardı. Taraftarlarımızın şiddet konusunda olumsuzca gösterildiği ortamda tüm taraftarlarımız fair-play içerisinde maçı izledi. Onlara da teşekkür ediyorum.""BU YIL, MİLLİ TAKIM YILI OLMALI"

"Mart ayında Slovenya ve Avusturya ile hazırlık maçlarımız olacak. Mayıs ayında da maç alacağız. Uzun vadede hedefimizin Dünya Kupası olacağını söyledim. Güzel günleri yaklayacağımızı düşünüyorum. Umut, mutluluk ve güven vermeye devam edeceğiz. İyi şeyler yapacağız. Bu yıl, Milli Takım yılı olmalı." 

"BAKÜ'DE AZERBAYCAN'I DA TEMSİL EDECEĞİZ"

"Federasyon başkanımız turnuva için prim veriyor ama en güzel prim, insanların bize olan sevgisi. Bakü'de Azerbaycan'ı ve kendimizi temsil edeceğiz. 2 maçta her şey değişebilir. Orada bize, oyunculara, taraftara, medyaya herkese görev düşüyor."

"6 PUANLA GRUPTAN ÇIKABİLİRİZ"

"İsviçre ve Galler'i yenersek gruptan çıkacağız. Hesabımız belli. Fakat biz, rakipleri şaşıtmak istiyoruz. İtalya ile ilk maçta oynamamız avantaj. Ben oyuncuları o maç için hazırlamam, zaten onlar kendilerini hazırlayacak. İnşallah bütün puanları alırız ama 6 puanla çıkacağımızı düşünüyorum. Rakiplerimizin bizden çekinmesi güzel. Yetenekliyiz, yaratıcıyız, çalışkanız ama dağınığız. Futbol anlamında Avrupa'nın gerisindeyiz, bunu kabul ediyorum. Biz birlik olursak hepsi bizden çekinir. Korkar demeyelim şimdi, onları da korkutmayalım. Gruptan çıktıktan sonra nereye gideceğimiz de önemli. Bu işi yapıyorsak en iyisini yapacağız. Oyuncularıma da bunu söylüyorum. Biz bunu yapacağız. Final oynamayı herkes istiyor ama gruptan çıkmamayı da göz önüne almalıyız. Bunu bir teslimiyet olarak görmeyin. Ne olursa olsun her maçımızda futbolcumuzu biraz daha yukarı çıkarmak için uğrşamalıyız. Bundan sonraki turnuvaya gitmek istiyorsak doğruları tutacağız, yanlışları düzelteceğiz." 

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısı sonrası medya mensupları ile birlikte objektiflerin karşısına geçti ve pasta kesildi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!