comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten Beşiktaş ve Milli Takım itirafı

10 Kasım 2022, Perşembe 14:42
Şenol Güneş'ten Beşiktaş ve Milli Takım itirafı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Brand Week İstanbul etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, siyah-beyazlı takımdaki ikinci döneminde de camiaya başarılar yaşatmak istediğini söyledi.

Deneyimli teknik adam, Zorlu PSM'de düzenlenen Brand Week İstanbul 2022 etkinliğinde Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gülüm'le "Spor Kültürünü Resetlemek" konulu oturumda konuştu.
Siyah-beyazlı takımdaki ilk döneminde (2015-2019) önemli başarılara imza attıklarını vurgulayan Güneş, "Başarılar mutluluk verir. Geride kaldı. Beşiktaş'ta yeni başarılar elde etmek ve taraftarlara aynı duyguları yaşatmak isterim. Taraftarın sevgisini hayatım boyunca unutmayacağım. Güzel işler yaptık. Samimi olarak bir sevgi yarattık. Başarılar var. Bu iddiayla geldim. Korkularım vardı ama ilk günden çölün suya kavuşması gibi bir duygu hissettim. Taraftarlara teşekkür ediyorum." şeklinde ifadeler kullandı.

MİLLİ TAKIM'DAN AYRILIK SÜRECİ

2021 Eylül'de A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü görevinden ayrılma sürecine ilişkin de açıklamalarda bulunan Güneş, şunları söyledi:

"Güzel bir ambiyans yakalamıştık. 'Bizim Çocuklar' denmeye başlandı. Pandemi döneminde olmayacak dedikodularla benim ve oyuncuların üzerinden spekülasyonlar yapıldı. Bu, saha sonuçlarıyla güçlü hale dönünce artık 'Bizim Çocuklar' denmemeye başlandı. Bunun arkasından da değişimler oldu. Turnuvada iyi gitmediğimiz dönemde değişikliği saygıyla karşılarım. Dünya Kupası Elemeleri'nin yarısındaydık. Başkan (Nihat Özdemir) önce 'Devam et' dedi. Bir gün sonra ayrılmamın doğru olduğu söylendi. Başkan'a 'Takdir sizin' dedik ve ayrıldık. Öyle bir hava gelişti. Bırakıp gitmedim."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!