comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten Bayern Münih maçı öncesi basına sitem! "Ortalığı karıştıranlar..."

19 Şubat 2018, Pazartesi 21:29
Şenol Güneş'ten Bayern Münih maçı öncesi basına sitem!

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında deplasmanda Bayern Münih ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ta Teknik Direktörü Şenol Güneş açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Bayern Münih maçı öncesinde Gary Medel ile birlike basın toplantısı düzenledi ve önemli açıklamalarda bulundu. 


Şenol Güneş ve Gary Medel'in Bayern Münih maçı basın toplantısı


Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş basın toplantısında şu açıklamaları yaptı:

"İŞİMİZİN ZOR OLDUĞUNU BİLİYORUZ"
Kulüp yapısı olarak tarihinde başarıları olan bir takımla karşılaşacağız. Bu sezona baktığımızda sahasında hiç kaybetmeyen bir takım. Şampiyonlar Ligi'nde finale en fazla gelen takım. Dolayısıyla kulübün yönetim anlayışı, kurumsal kimliği ve hocasıyla baktığımız zaman üst seviyede bir takım. İşimizin zorluğunu biliyoruz. Bu zorluğa olumsuz olarak bakmıyoruz. 

"YARIN GERÇEK FUTBOL OYNANACAK"

Evet gruptan yenilgisiz çıktık. Ancak sahasında kaybetmeyen bir takımla oynayacağız. Deneyimli ve güçlü bir takım olduğunu biliyoruz. Hocaları başarılarla dolu bir isim. Yarın oynanacak futbol bir gerçek olacaktır. 

"SAVUNMAYI ÖNDE YAPMAK İSTİYORUZ"

Kim oynarsa oynasın Bayern Münih'te fark etmez. Hücum anlayışımızla oynayan takımız. Ancak bu maçta savunmayı da önde yapmak istiyoruz. Bizim için önemli bir test olacak. 

"KADROMUZDA SÜRPRİZİMİZ YOK"

Kadroda sürpriz yok. Herkesin beklediği bir kadro çıkacağını düşünüyorum. Maç içinde sürprizler olabilir. 

ŞENOL GÜNEŞ'TEN BASINA SİTEM

Konyaspor maçından sonra bizi hiçbir şey etkilemedi. Ortalığı doz dumana karıştıranlar, sonra kim karıştırdı diye konuşmayı çok seviyor. Bayern Münih maçı gelmeden bu maçı konuşanlar, Bayern münih maçı gelince başka şey konuşmaya başladılar. Ülkemizdeki futbol kültürünü değiştirmek en büyük temennim. Bizim de yetenekli oyuncularımız var. Ancak eğitimde, yarışmada ciddiyette sorunlarımız var. Organizasyonlarda, kulüp yönetiminde sorunlarımız var. Dağdaki çiçeğe benziyoruz. Buradan bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. 

"YARIN İYİ BİR SONUÇ ALSAK BİLE ALMAN FUTBOLUNDAN ÜSTÜN DEĞİLİZ"

Almanya'da rakip ve oyun ne olursa olsun yapılması gerekeni yapıyorlar. Alman futbolunda iş ciddiyeti var. Mükemmel işi basit uyguladığın zaman zaten mükemmele varıyor. Çevremizden kaynaklı sıkıntılardan dolayı futbol kültürümüzü geliştirmekte zorluk çekiyoruz. Bizim de yetenekli oyuncularımız var. Ancak eğitimde, yarışmada ciddiyette sorunlarımız var. Organizasyonlarda, kulüp yönetiminde sorunlarımız var. Yarın alacağımız iyi bir sonuç bile Alman futbolundan üstün olduğumuzu göstermez. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.