comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten açıklama! "Lig ertelenirse takvim ayarlanır"

19 Mart 2020, Perşembe 10:11
Şenol Güneş'ten açıklama!

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, koronavirüs salgınıyla ilgili liglerin ertelenmesiyle ilgili görüşünü paylaştı.

FutbolArena - Türkiye'de koronavirüs salgınının artmasıyla birlikte futbolcu ve teknik adamların maçların ertelenmesi yönündeki talebi de gündem oldu. Kulüplerin birçoğu maçların ertelenmesini talep ederken, TFF'den yapılan son açıklamada planlanan şekilde karşılaşmaların seyircisiz olarak oynanmaya devam edileceği belirtildi. Konuyla ilgili A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Milliyet Gazetesi'nden Bilal Meşe'ye görüşünü aktardı.

"İNSAN SAĞLIĞI ÖNEMLİ, LİG ERTELENİRSE TAKVİM AYARLANIR"
Milliyet Gazetesi'ndeki köşe yazısında Şenol Güneş ile konuştuğunu belirten Bilal Meşe, "İnsan sağlığı söz konusuyla akan sular durur. Ortada dünyayı kasıp kavuran, insanları evine kapatan bir virüs var arkadaş... Bizim kulvarın tadı tuzu taraftardır.. Onlarsız maçlar çekilmez oluyor, bunu gördük!
Bırakın bizleri, futbolcular bile maçlara konsantre olamıyor. Kaldı ki, takımlarımızda birçok yabancı var, salgın nedeniyle ite-kaka maçlara çıkıyorlar, biliyoruz!

Ülkemizde salgını önlemek amacıyla bir dizi önlemler alınıyor, işyerleri kapatılıyor ki, doğru. Peki, neden ligler ertelenmiyor? Böylesi bir tabloda bu ısrar niyedir? Bakın, 2020 Avrupa Şampiyonası, önümüzdeki yıla kaydırıldı, A Milli Takım'ın hazırlık maçlara rafa kaldırıldı. Şenol Güneş hocamızla konuştum, çok güzel bir öneride bulundu. Diyor ki, “Dünya ayakta, insan sağlığı önemli. Lig maçları da ertelenirse, takvim yeniden yapılır. Örneğin, Haziran ayı boş, o süreçte ligler tamamlanır...” Valla bu önerinin altına imzamı atarım. Ne dersiniz?" dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!