comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten 21 takımlı lige itiraz

30 Temmuz 2020, Perşembe 14:03
Şenol Güneş'ten 21 takımlı lige itiraz

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 21 takımlı ligin oynanmasına karşı çıktı.

FutbolArena - Süper Lig'de bu sezon küme düşmenin kaldırılmasının ardından gelecek sezonun ligin 21 takımla oynanmasına karar verildi. TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'nun gerçekleştirdiği görüşmede A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş de fikirlerini iletti.

ŞENOL GÜNEŞ 21 TAKIMLI LİGE KARŞI ÇIKTI
Milliyet'in haberine göre; gerekçelerini anlatan Güneş, lig planlaması için federasyonu zorlayan kulüplerin turnuva yapacaklarına dikkat çekti ve kendileriyle çeliştiklerini dile getirdi. Şenol Güneş, 21 takımlı Süper Lig'in Türk futboluna katkı sağlamayacağını düşündüğünü söyledi.

TFF'NİN ALDIĞI KARARLAR

Süper Lig'de 2019/20 sezonu itibariyle küme düşme kaldırıldı. Buna göre Ankaragücü, Kayserispor ve Yeni Malatyaspor önümüzdeki sezon da Süper Lig'de yer alacak. Ayrıca önümüzdeki sezon lig 21 takımla oynanacak. 

2021/22 SEZONU 20 TAKIMLA OYNANACAK

Süper Lig'de önümüzdeki sezon 21 takımla oynanacak. Yine Kulüpler Birliği tavsiye kararı doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan karar neticesinde 2021/22 sezonu ise 20 takımla oynanacak. 

YABANCI KURALI 1 YIL ERTELENDİ

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni sezondan itibaren ilk 11'de 8 yabancı futbolcuya izin verdiği kural ise 1 yıl ertelendi. Kulüpler Birliği toplantısında yeni yabancı kuralının çok hızlı alındığı ve ortak görüş doğrultusunda 1 yıl ertelenmesi tavsiye edilmişti. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!