comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'in formunda düşüş var!

02 Şubat 2018, Cuma 22:38
Şenol Güneş'in formunda düşüş var!

Beşiktaş'ın tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş, siyah beyazlı takımın başında bu sezon en düşük lig performansını sergiliyor.

FutbolArena Detay - Beşiktaş'ın ve Türk futbolunun en önemli teknik adamlarından biri olan Şenol Güneş bu sezon lig maçlarında zorlanıyor. Şenol Güneş önderliğindeki Beşiktaş bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde harika bir dönem geçirmesine rağmen Süper Lig'de özellikle deplasman maçlarında başarısız oldu. 

BAŞKAN DA ELEŞTİRMİŞTİ
Şenol Güneş bu sezon deplasman maçlarında yaşanan motivasyon kaybına engel olamazken dönem dönem başkan Fikret Orman da oyuncularını maç seçtikleri gerekçesiyle eleştirmişti. 


Şenol Güneş'in galibiyet yüzdesi


Beşiktaş'taki ilk sezonunda Gökhan Töre, Jose Sosa ve Mario Gomez'den büyük katkı alarak takımını şampiyonluğa taşıyan Şenol Güneş o sezon %63'lük bir galibiyet yüzdesi elde etmişti. 

İkinci sezonunda Sosa, Gomez ve Gökhan Töre'yi kaybeden Beşiktaş'ta buna karşın Oğuzhan, Babel, Cenk ve Aboubakar gibi oyuncular bu isimlerin yerlerini doldurmuş ve Beşiktaş yine şampiyon olmuştu. Buna karşın 2. sezonda galibiyet yüzdesi %59'a düştü. 

Bu sezon ise ayrılanların yeri dolmadı. Pepe, Marcelo'nun yerini doldursa da Negredo, Aboubakar kadar katkı sağlayamadı. Oğuzhan, Atiba ve Quaresma'da da performans düşüklüğünün yaşanması Beşiktaş'ı ligde zorladı. Şenol Güneş bu sorunlara çözüm üretemeyince bu sezonki galibiyet oranı %55'e geriledi. 

İşte Şenol Güneş'in üç sezondaki galibiyet yüzdeleri... Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.