comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Şenol Güneş'in Burak ve Emre tercihi doğru' (Milli Takım kadrosu)

15 Mart 2019, Cuma 16:06
'Şenol Güneş'in Burak ve Emre tercihi doğru' (Milli Takım kadrosu)

Spor yorumcularından Turgay Demir ve Adnan Aybaba, Şenol Güneş'in açıkladığı Türkiye Milli Takım kadrosunu FutbolArena'ya değerlendirdi.

FutbolArena - Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Arnavutluk ve Moldova ile oynanacak mücadelelerin aday kadrosunu açıkladı. Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz uzun bir aradan sonra yeniden Milli Takım'a davet edildi. Spor yorumcusu Adnan Aybaba ve Turgay Demir, Şenol Güneş'in Milli Takım kadrosunu FutbolArena'ya yorumladı.

A Spor yorumcusu ve gazeteci Turgay Demir, Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kadro tercihlerini FutbolArena'ya yorumladı.
''ARDA TURAN VE VOLKAN DEMİREL DE...''

''Şenol Hoca kendisine yakışanı yaptı. Hata yapanlar varsa cezalarını çekmişlerdir. Herkes ikinci bir şansı hak eder. Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz'ın çağırılması doğrudur. Diğer futbolcular için de bir şans bu. Arda Turan ve Volkan Demirel için de bu şans verilmeli. Şenol Güneş'in hataya bakışı da böyledir. Doğru bir şey yapmıştır. Polemiklerden çekinmese daha fazlasını da yapardı. Onu da diğer maçlarda yapacaktır.''

Futbol yorumcusu Adnan Aybaba, Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Arnavutluk ve Moldova maçları içn kadro tercihlerini FutbolArena'ya yorumladı.

''EMRE'NİN PERFORMANSINI AL 15 GENÇ İLE KIYASLA''

''Türk futbolunun gülünecek hali bu. Bunca yıl futbolcu yetiştirmezsen Şenol Hoca bunları alacak, ne yapacak adam. Emre'nin performansını al, 15 tane genç oyuncu ile kıyasla daha ağır basar. Emre şöyle adam, Burak böyle adam diyorlar. Ben ona bakmıyorum. Milli Takım'ın 6 puan alması lazım, hep gençlerle olur mu bu takım?''


Şenol Güneş'in Türkiye Milli Takım kadrosu açıklandı mı?


Türkiye A Milli Takım'ın yeni teknik direktörü Şenol Güneş, Arnavutluk ve Moldova maçlarının kadrosunu açıkladı. Uzun zamandı kadroda yer almayan üç yıldız futbolcu Emre Belözoğlu, Bökhan Gönül ve Burak Yılmaz kendisine yer bulurken, Galatasaray'dan 11 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Almanya'nın Stuttgart ekibine transfer olan Ozan Kabak da ilk kez milli takıma çağırılan isimler arasında yer aldı.

Milli Takım'da daha önce hiç forma giymeyen ve aday kadroya davet edilen futbolcularMuhammed Şengezer
Uğurcan Çakır
Ozan Kabak
Efecan Karaca
Dorukhan Toköz
Emre Kılınç
Güven Yalçın

Şenol Güneş, Beşiktaş'tan Gökhan Gönül, Dorukhan Toköz, Oğuzhan Özyakup, Güven Yalçın ve Burak Yılmaz'ı kadroya dahil etti. 

UZUN BİR ARADAN SONRA ÇAĞRILDILAR

Türkiye A Milli Takım'ın Arnavutluk ve Moldova ile oynayacağı maçların aday kadrolarında kendilerine yer bulan Gökhan Gönül, Burak Yılmaz ve Emre Belözoğlu uzun bir aradan sonra milli forma altında mücadele verecek.

Gökhan Gönül en son 2018 yılında milli formayı terletirken Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz en son 2017 yılında forma giymişti. 

Gökhan Gönül: 23.03.2018
Burak Yılmaz: 06.10.2017
Emre Belözoğlu: 09.10.2017

İŞTE O KADRO


 

Milli Takım'ın Arnavutluk ve Moldova maçları ne zaman?


EURO 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Milli Takımımız grubunun ilk maçında Arnavutluk ile karşılaşacak. Arnavutluk - Türkiye maçı 22 Mart Cuma günü saat 22.45'te başlayacak. Türkiye, grubun ikinci maçında Moldova'yı konuk edecek. Türkiye - Moldova maçı 25 Mart Pazartesi günü saat 20.00'de başlayacak.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.