comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'in Başakşehir galibiyeti sonrası dikkat çektiği detay

13 Nisan 2019, Cumartesi 21:59
Şenol Güneş'in Başakşehir galibiyeti sonrası dikkat çektiği detay

Şenol Güneş, Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçının ardından konuştu. 

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig 28. haftasında sahasında Medipol Başakşehir'i 2-1 mağlup etti. Şenol Güneş maçın ardından konuştu. 

"KAZANMAK GÜZEL ŞEY"
Kazanmak güzel şey. Top tekniği yüksek olan bir takım. Az gol yiyen bir takım. Dolayısıyla ilk yarıda 15 dakika dışında rakip bizden iyiydi. İkinci yarıda hem fiziksel olarak tempomuzu arttırdık, hem baskımızı arttırdık. Doğrularımız daha fazlaydı. Hak ettiğimiz bir sonuç aldık. 

"İYİ PAS YAPAN VE BASKILARLA TEKRAR TOPU KAZANMAYI DÜŞÜNEN BİR TAKIM"

İyi pas yapan ve ani baskılarla tekrar topu kazanmayı düşünen bir takıma karşı her anlamda olumlu işler yaptık. Ancak ilk yarıda 15 ile 45. dakika arasında sıkıntılarımız old. Golün erken gelmesi moral oldu. Rakip 10 kişiyken gol yedik. Hatalar yaptık. 

"KARİUS GAYET İYİYDİ"

Şenol Güneş kaleci Karius'un performansı üzerine gelen soruya, "Gayet iyiydi. İlk yarıdaki kurtarışlarıyla bizi oyunda tuttu. İkinci yarıda da iyi maç çıkardı. Oyun konsantrasyonu üst seviyedeydi bu akşam. Ayrıca bu akşam yaş kısmına takılmamak gerektiğini gördük -ki, takımın en iyileri yine yaşı yüksek olan oyunculardı."

Öte yandan Şenol Güneş'in yayıncı kuruluşa geç gelmesiyle ilgili ufak bir kriz yaşandı. Yayın sırasında Şenol Güneş ve Güntekin Onay şunları söyledi:

Şenol Güneş: Bizden değil yayıncı kuruluştan kaynaklı bir gecikme oldu. Hem çağrılmadım hem de şikayet ediliyorum. Ben de geç kalıyorum, geç gelmek zorunda kalıyorum burada bir organizasyon bozukluğu var.

Güntekin Onay: "Maç bittikten 51 dakika sonra geldi Şenol Hoca. Özete gideceğiz, hoca gelirse kesmek zorunda kalacaktık. Bizim beklentimiz, maç bittikten en geç 10-15 dakika sonra hocanın gelmesi. Teknik adamlar için de bu daha kolay olur. Şenol hoca da kendince haklı. tabi"

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)