comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'e Trabzonspor taraftarından ziyaret: 'Trabzon'a zarar verdiler'

04 Mart 2018, Pazar 21:56

Trabzonsporlu bir grup taraftar, havalimanında bir başka grup ile gerginlik yaşayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'i ziyaret edip çiçek verdi.

FutbolArena - Süper Lig'deki Trabzonspor maçı için Trabzon'a gelen Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, bir grup bordo mavili taraftar ile tartıştı. Bu olayın ardından Trabzonsporlu taraftarlar Beşiktaş kafilesinin kaldığı otele gelerek Şenol Güneş'i ziyaret edip çiçek verdi.
 

Şenol Güneş'ten Trabzonspor açıklamaları


Ziyaretten dolayı Trabzonsporlu taraftarlara teşekkür eden Güneş, havaalanında yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. 

Bu olayın ne Trabzonspor'un, ne Beşiktaş'ın, ne kendisinin ne de duruma sebebiyet veren 3-4 kişinin yararına olduğunu vurgulayan Şenol Güneş, "Burada üzerinde durulması gereken asıl konu o gençlerin neden orada bulundukları, varsa onları yönlendirenlerin ortaya çıkarılmalarıdır. Bu aynı zamanda Türk futbolunun geleceği açısından da son derece önemlidir. O gençler davranışlarıyla hem kendilerine hem de Trabzon şehrine zarar vermişlerdir. Yaşanan büyütülecek bir olay değil ancak ders alınması gereken bir durumdur" dedi. 

Yıllardır Trabzonspor taraftarıyla iç içe yaşayan birisi olarak onların kendisi hakkında neler düşündüğünü çok iyi bildiğini kaydeden Güneş, "Ülkedeki futbol ortamını kaosa sürükleme gayreti içerisinde olan çevrelerin toplumu sakinleştirmek yerine, gerginliği tırmandırıcı tavırlar sergilemeleri de hiç kimseye fayda getirmeyecektir" ifadelerini kullandı.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.