comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş ve Aykut Kocaman PFDK'ya sevk edildiler

23 Şubat 2018, Cuma 20:20
Şenol Güneş ve Aykut Kocaman PFDK'ya sevk edildiler

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman derbi öncesinde PFDK'ya sevk edildiler. 

FutbolArena - Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi öncesinde iki takımın teknik direktörü Şenol Güneş ve Aykut Kocaman'a büyük şok! TFF resmi internet sitesi tarafından yapılan açıklamada her iki teknik adamın da sportmenliğe aykırı sözleri nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği belirtildi. 


Şenol Güneş ve Aykut Kocaman neden PFDK'ya sevk edildi?


Süper Lig 23. haftasında oynanacak olan Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi öncesinde her iki takımın teknik direktörü Şenol Güneş ve Aykut Kocaman sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. 

TFF'DEN AÇIKLAMA:


BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü Teknik Sorumlusu ŞENOL GÜNEŞ'in basın yoluyla yapmış olduğu "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

2- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü Teknik Sorumlusu AYKUT KOCAMAN'ın basın yoluyla yapmış olduğu "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir

ŞENOL GÜNEŞ NE SÖYLEMİŞTİ?

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş hatırlanacağı üzere Bayern Münih maçının ardından Caner Erkin ile ilgili olarak, "En son Caner'le ilgili haberler çıktı. El-kol yapmış diyorsunuz. 3 maç ceza alır artık! Başkaları ağzıyla kirli konuştuğu zaman ceza yok. Caner el-kol yapmışsa ilgili kurullar Caner'e 3 maç ceza verir." ifadelerini kullanmıştı. 

AYKUT KOCAMAN NE SÖYLEMİŞTİ?

Futbolun zor ve yaşam sınırında oynandığını ifade eden Aykut Kocaman, ''Her kafa vuruşu bir travma. Her ayağın topa sokulması, ciddi bir sakatlık riski barındırıyor. Temasın çok yüksek olduğu oyunlardan bir tanesi. Nabzın 200'leri geçtiği bir oyun. Bu oyunda hakemlerin hak denen şeye riayet etmesini istiyorum. Sorumluluğunu duyduğum takımım adına kimseden bir gram bir şey istediğim yok. Doğal hatalar lehimize ve aleyhimize olacaktır ancak oyunların şeklini çevirecek hareketlere ne pahasına olursa olsun tahammülüm yok. Bunu yapabildiğim kadar seslendirmeye çalışacağım. Yarın bizim lehimize de olursa aynı şeyi seslendireceğimize söz veriyorum. Bizim lehimize güçle de yaşayamam. Bu, içselleştirdiğim bir şey'' diye konuştu.


Aykut Kocaman'ın MHK ve hakem açıklamaları


Alanyaspor maçının ardından MHK'nın Abdullah Yılmaz'ın söylediklerine verdiği cevabın skandal olduğunu söyleyen Aykut Kocaman, "Hakemlerin içinde ne kadar yetersiz, meslek ahlakından yoksun insanlar varsa antrenörler arasında da var. Esas itibarıyla hakemlerden ziyade, hakemleri oraya iten etkenlerle ilgili konuştum. Birkaç gündür yaşananlar fotoğrafı gösteriyor. Abdullah Yılmaz'ın hakemliğini sonlandırma kararı, dilekçesinde yazdıkları, MHK'nin bu yazıya verdiği cevap aslında bir skandal. Dolayısıyla bu kurumların başındaki insanların, bu kurumları yönlendirenlerin, olayları derlemeleri gerekiyor. Benim de içinde bulunduğum antrenörler, futbolcular, hiçbirimiz sütten çıkmış ak kaşık değiliz. Hiçbir hakem kendini ifade ettiği alanda hata yapmak istemez. O nedenle derdim burada hakemleri suçlamak değil. Derdim onları oraya iten etkenler. Aykut Kocaman 'algı operasyonu yapıyor' demeye gerek yok. Herkes aynaya baksın. Bir gram dahil haksız bir şey istemiyorum. Allah yazdıysa bozsun ama hakkımız da yenmesin" ifadelerini kullanmıştı." 

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.