comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş, Milli Takım'dan ne kadar para kazanacak?

10 Şubat 2019, Pazar 13:19
Şenol Güneş, Milli Takım'dan ne kadar para kazanacak?

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in Milli Takım ile anlaşma sağlamasının ardından kazanacağı ücretle ilgili bir iddia ortaya atıldı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Beşiktaş sahasında Bursaspor'u 2-0 mağlup etti. Siyah beyazlı takımda teknik direktör Şenol Güneş'in Milli Takım ile anlaşma sağladığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile birlikte görüşme yapan ve Milli Takım Teknik Direktörlüğü için anlaşma sağlayan Şenol Güneş'in alacağı yıllık ücretle ilgili bir iddia ortaya atıldı. 
 

Beşiktaş Haberleri: Şenol Güneş, Beşiktaş'tan ayrıldı mı?


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Şenol güneş, geçtiğimiz perşembe günü Mercure Hotel'de bir araya gelerek anlaşma sağladı. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Milli Takımla anlaştı. Tecrübeli teknik adam, sezon sonuna kadar hem Beşiktaş'ı hem Milli Takımı çalıştıracak.

Beyaz TV'nin iddiasına göre Şenol Güneş'in TFF ile yaptığı anlaşma kapsamında yıllık 3.2 milyon euro alacağı öne sürüldü. Deneyimli teknik adama 3 yıllık sözleşme önerileceği kaydedildi. 
FİKRET ORMAN NE DEDİ? (beIN Sports)

"Şenol Güneş, Bursaspor'da sözleşmesi bittikten sonra bize geldi. Beşiktaş'a hoca olarak geldi. u anda Milli takımın başında bir hoca var. Çok saygı duyduğumuz Lucescu var. Bizim hocamız da sahada Beşiktaş takımının başında. Şu anda bunları konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Bunların konuşulmasını şık bulmuyorum. Daha maç başlamadan ve hemen maç bittikten sonra... Şenol hocanın sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Benim de başkan olarak Mayıs'ta kongrem var." 

"ŞENOL HOCA TAKIMININ BAŞINDA! BEŞİKTAŞ'IN HOCASINI GÖNDERME NİYETİ YOK"

"Lucescu ayrılır ve Şenol hoca gitmek isterse bunlar ayrı şeyler. Ancak Şenol Güneş kulübünün başında. Beşiktaş'ın hocasını gönderme gibi bir niyeti yok. Sezon sonu geldiği zaman hocayla konuşur, şartları konuşuruz. Hoca şartları beğenmeyip başka bir yere gidebilir. O, o günün şartlarında. Bugün itibariyle böyle bir durum yok. Ben başkan seçilirsem ve sezon sonunda hocamız da kalmak isterse oturur konuşuruz."

"HOCAMIZ MİLLİ TAKIMA GİTMEK İSTERSE BU DA NORMALDİR"

"Beşiktaş yönetimi hocasını güçlendirmeye çalışmak durumundadır. Biz de bunu yapmak zorundayız. Bundan 1 sene önce de söyledim. Neden Şenol Güneş ile 2019'a kadar sözleşme yaptık? Çünkü seçim var diye. 3 senelik, 5 senelik sözleşme teklifimiz sürecin sonunda olacak. Şimdi Beşiktaş'ta sözleşmesi biterken, hocamız kalmak isterse biz de o günün şartlarında konuşuruz. Hocamızın Milli takım olması da çok normal bir şey." 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)