comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş: 'Kazanmamız kimseyi rahatsız etmesin'

02 Aralık 2018, Pazar 23:00
Şenol Güneş: 'Kazanmamız kimseyi rahatsız etmesin'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray derbisinin ardından kadro konusunda yapılan eleştirilere cevap verdi. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray derbisinin ardından yayıncı kuruluşa birbirinden önemli açıklamalar yaptı. 


Beşiktaş 1-0 Galatasaray Şenol Güneş'in basın toplantısı


"OYNAMAYAN OYUNCULAR ÜZERİNDEN ELEŞTİRİ YAPARKEN..."

Kazanınca doğru, kaybedince yanlış.. Saygısızlık olarak algılamasınlar ama olumsuzluk yapmasınlar. Hepimizin ihtiyacı var. Kazanmak önemli ama tabii nereden baktığımıza göre değişir. Neyi kazandık? 3 puanı. Sürenin kısa olduğu dönemde böyle maçı oynamak kolay değil. Galatasaray biraz daha yakın yerden geldi. Oynamayan oyuncular ve yapılan eleştiriler saygısızlığa dönünce hoş değil. 
"LENS'İN OYNAMASI MUCİZEYDİ"

Lens'in oynaması mucizeydi. Keşke almasaydım. Ancak oyunun gidişatına göre ihtiyacımız vardı. Zaten 10 günlük idman eksiği vardı. Çok kaliteli bir oyun olmadı kabul ediyorum ama bizim kazanmamız kimseyi rahatsız etmesin çünkü bugünkü oyun onu gerektiriyordu.

"BU TAKIM KAZANDIĞI İÇİN BİRLİKTE DEĞİL, BİRLİKTE OLDUĞU İÇİN KAZANDI"

Bu takım kazandığı için birlikte değil. Birlikte olduğu için kazanıyor. Evet sorunlarımız var. 2 senedir bizi göndermeye çalışıyorlar. En iyi kadro bizdeydi. Galatasaray'ın kadrosu kötü mü? Fenerbahçe'nin de, Kasımpaşa'nın da iyi kadrosu var. Performans verimi önemli. 

"SUÇLAMA YAPARSANIZ KONUYU DAĞITIP KİŞİSELLEŞTİRMEYE GİTMENİZ YANLIŞ!"

Kazanmak güzel ama bu her şeyi doğru yaptığımızı göstermez. Eksiklerimiz de var. Ben genel anlamda başka bir konudan bahsediyorum. Fatih hoca ile de konuştum maötan önce. İdari, teknik, psikolojik birçok konu var ama biz hep kişiler üzerinden gidiyoruz. Bizim de ailelerimiz var. Oynamayan oyuncular için eleştiri yaparken işi başka boyutlara getiriyorlar. Biriyle ilgili suçlama yaparsanız konuyu dağıtıp onu kişiselliğe dönüştürmermek lazım. Bu hem kendilerine, hem bize saygısızlık olur. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.