comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş için karar verildi! Maçlara çıkacak

05 Mart 2019, Salı 15:22
Şenol Güneş için karar verildi! Maçlara çıkacak

Milli Takım ile anlaşan Şenol Güneş'in mart ayındaki Arnavutluk ve Moldava maçlarında takımın başında olacğaı belirtildi.

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Milli Takım ile 4 yıllık anlaşma sağlamasının ardından mart ayındaki milli maçlarda takımın başında olup olmayacağı merak ediliyordu. Beşiktaş'ın sezon sonuna kadar göreve devam edeceğini açıkladığı deneyimli teknik adam, Euro 2020 Elemeleri'ndeki Arnavutluk ve Moldova maçlarında Milli Takım'ın başında olacak. 

BEŞİKTAŞ'A BİLDİRİM YAPILDI
TFF tarafından Beşiktaş'a yapılan bildirimde Şenol Güneş'in Arnavutluk ve Moldova ile oynanacak maçlarda Milli Takım'ın başında yer alacağı belirtildi. TFF'nin talimatlarına göre federasyon acil durumlarda istediği teknik adamı bir takımın başında olsa dahi göreve çağırma yetkisine sahip. Federasyonun bu maddeyi kullanarak 1 Haziran 2019'dan itibaren 4 yıllık anlaşma sağladığı Şenol Güneş'i mart ayındaki maçlarda göreve çağırdı.

TFF, ŞENOL GÜNEŞ'İ AÇIKLADI

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in A Milli Takım ile birlikte Arnavutluk ile Moldova maçlarında, A Milli Takım'ın başında yer alacağını duyurdu. 

İŞTE O AÇIKLAMA

''Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Teknik Direktör Şenol Güneş'in 18-26 Mart 2019 tarihleri arasında A Milli Takımımızda görevlendirildiği, Beşiktaş Kulübü'ne ve kendisine bugün bildirildi.

Bilindiği üzere; Spor Toto Süper Lig'e 19 gün ara verilecek bu sürede, A Milli Takımımızın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde 22 Mart'ta deplasmanda Arnavutluk ve 25 Mart'ta Eskişehir'de Moldova ile oynayacağı maçlar, finalleri hedefleyen ülkemiz için önem arz etmektedir.

Federasyonumuz tarafından daha önce açıklandığı gibi, Sayın Şenol Güneş ile 4 yılı kapsayan anlaşma 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.'' KAYSERİSPOR - BEŞİKTAŞ MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERŞENOL GÜNEŞ'TEN MİLLİ TAKIM SORUSUNA TEPKİ

Maç oynanıyor tek sorunuz Milli takım. Hem Kayserispor'a, hem bize haksızlık. Gizli bir şey yok. Her şey açık. Zaten gereken açıklamaları yaptık. Daha neden soruyorsunuz? Nasıl çalışacağım, neler yapacağımı mı anlatacağım size? O zaman bu maçı bırakalım. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"