comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş: "Deplasman yasağına katılmıyorum"

01 Mart 2023, Çarşamba 16:26
Şenol Güneş:

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, gündemdeki konularla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam, Kayserispor-Fenerbahçe maçında uygulanacak olan deplasman yasağı kararına katılmadığını belirtti.

"ALDIĞIMIZ NEFES BİLE BİZE AİT DEĞİL"
Hayat bize bir ders verdi ama bedeli ağır oldu. İnsan ve dünya önemli. Bunu görmüş olduk. Empati yapmak önemli. Dünyanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Aldığımız nefes bile bize ait değil. Yaşamaya, düşünmeye ve sevmeye zaman ayırmalıyız.

Asaletli, cesaretli ve maharetli bir takım olmak için uğraşıyoruz. Takımı yürekten seven, eleştirisini yapan ama aynı zamanda sahiplenen, entelektüel seviyesi yüksek bir taraftarımız var. 

Siyaset benim işim değil. O alana fazla girmem. Siyasi olarak ne kimseye cevap veririm ne de kendimi ezdiririm. Takımların düşürülmesi, yabancı kuralı, oynanmış maçların kabul edilmesi gibi konularda acele etmeye gerek yok. Acele edecek başka alanlar var. Mesele deprem anında acele etmelisiniz. 

"DEPLASMAN YASAĞINA KATILMIYORUM"

Deplasman yasağı gibi kararlar keyfi alınmamalı. Futbol ailesinde kurallar var, herkes uymalı. Kimin keyfine kalmış bu? Hiçbir kulüp buna karar veremez. TFF karar vermeli. Sezon başında bir karar alınır ve buna herkes uyar. Deplasman yasağına katılmıyorum.

Bazı oyuncuların kalması yararlı değilse gitmesine izin veririz. N'Koudou'dan karşılık alamadım. Gitmesi konuşuldu ama henüz olmadı. Yarın ne olur, bilmiyorum. Saiss de istedi ama olmadı. Saiss ve Rosier, iyi oyuncular. İyi oynayana iyi, kötü oynayan kötü diyeceğiz. Rosier coşkuyla oynayan oyuncu. Saiss de lider bir futbolcu. Bunlar iyi oyuncular. Seni taşıdıkları zaman sorun yok.

Oyuncularımın hepsine söyledim; isteyen gidebilir ama kalanların hepsi burayı sahiplenecek. Sahiplenmeden olmaz. Başka çıkış yolumuz yok. Son 3 maçı kabullenemiyorum. 1 gol attık, o da duran toptan. Oyuncularıma da söyledim. Biz bu değiliz."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!