comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş, Christoph Daum'u yakaladı, tarihe geçti!

29 Mayıs 2017, Pazartesi 12:23
Şenol Güneş, Christoph Daum'u yakaladı, tarihe geçti!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Siyah-Beyazlı takımla ilk 2 sene şampiyon olarak Süper Lig tarihine adını yazdırırken Christoph Daum'u da yakaladı.

FutbolArena Detay - Beşiktaş 2016-2017 sezonunda şampiyon olurken uzun yıllar sonra Şenol Güneş ile birlikte 2 sene üst üste şampiyonluk yaşadı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş'ın tarihine de adını altın  harflerle yazdırdı. Kurt hoca Şenol Güneş, Beşiktaş tarihinde ilk 2 sezonunda şampiyonluk yaşamış tek teknik adam olarak tarihe geçti.
 

Şenol Güneş, Beşiktaş'ın tarihine geçti - Beşiktaş'ı ilk yılında şampiyon yapan hocalar


Beşiktaş'ta daha önce András Kuttik 1959-1960 yılında ilk yılında Beşiktaş'ı şampiyon yapmıştı. Yakın dönemde de Mircea Lucescu, 2002-2003 yılında Beşiktaş'ın başındaki ilk sezonunda mutlu sona ulaşmıştı. 
Beşiktaş'ın efsane teknik direktörü Gordon Milne 3 sene üst üste şampiyonluk yaşadığı Beşiktaş'ta  ilk yılında şampiyonluğa erişememişti.
 

Süper Lig'de ilk 2 senesinde şampiyon olan teknik adamlar


Öte yandan Şenol Güneş, Fatih Terim'den sonra üst ilk 2 sezonunda şampiyonluk yaşayan 2 yerli teknik adam olmayı da başardı.Yabancı teknik adamları da baz aldığımızda ise Şenol Güneş, Fenerbahçe'yi ilk 2 yılında şampiyon yapan Christoph Daum'u da yakalamış oldu. Üst üste 2 yıl şampiyonluk yaşayan ilk yerli hoca da Galatasaray'ın ilk Türk teknik direktörü olan Gündüz Kılıç'tı.


 

Brian Birch'nin Galatasaray'daki şampiyonlukları


Şenol Güneş Beşiktaş'ı gelecek sezon da şampiyon yaparsa, 1970-1971, 1971-1972 ile 1972-1973 sezonlarında Galatasaray'ı şampiyon yapan Brian Birch'i rekorunu egale etmiş olacak.

Beşiktaş ile ilgili haberleri Beşiktaş Haberleri sekmesinden takip edebilirsiniz.

FutbolArena Transfer Arenası (20 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.