comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş, Christoph Daum'u yakaladı, tarihe geçti!

29 Mayıs 2017, Pazartesi 12:23
Şenol Güneş, Christoph Daum'u yakaladı, tarihe geçti!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Siyah-Beyazlı takımla ilk 2 sene şampiyon olarak Süper Lig tarihine adını yazdırırken Christoph Daum'u da yakaladı.

FutbolArena Detay - Beşiktaş 2016-2017 sezonunda şampiyon olurken uzun yıllar sonra Şenol Güneş ile birlikte 2 sene üst üste şampiyonluk yaşadı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş'ın tarihine de adını altın  harflerle yazdırdı. Kurt hoca Şenol Güneş, Beşiktaş tarihinde ilk 2 sezonunda şampiyonluk yaşamış tek teknik adam olarak tarihe geçti.
 

Şenol Güneş, Beşiktaş'ın tarihine geçti - Beşiktaş'ı ilk yılında şampiyon yapan hocalar


Beşiktaş'ta daha önce András Kuttik 1959-1960 yılında ilk yılında Beşiktaş'ı şampiyon yapmıştı. Yakın dönemde de Mircea Lucescu, 2002-2003 yılında Beşiktaş'ın başındaki ilk sezonunda mutlu sona ulaşmıştı. 
Beşiktaş'ın efsane teknik direktörü Gordon Milne 3 sene üst üste şampiyonluk yaşadığı Beşiktaş'ta  ilk yılında şampiyonluğa erişememişti.
 

Süper Lig'de ilk 2 senesinde şampiyon olan teknik adamlar


Öte yandan Şenol Güneş, Fatih Terim'den sonra üst ilk 2 sezonunda şampiyonluk yaşayan 2 yerli teknik adam olmayı da başardı.Yabancı teknik adamları da baz aldığımızda ise Şenol Güneş, Fenerbahçe'yi ilk 2 yılında şampiyon yapan Christoph Daum'u da yakalamış oldu. Üst üste 2 yıl şampiyonluk yaşayan ilk yerli hoca da Galatasaray'ın ilk Türk teknik direktörü olan Gündüz Kılıç'tı.


 

Brian Birch'nin Galatasaray'daki şampiyonlukları


Şenol Güneş Beşiktaş'ı gelecek sezon da şampiyon yaparsa, 1970-1971, 1971-1972 ile 1972-1973 sezonlarında Galatasaray'ı şampiyon yapan Brian Birch'i rekorunu egale etmiş olacak.

Beşiktaş ile ilgili haberleri Beşiktaş Haberleri sekmesinden takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)