comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş: "Cenk Tosun'u gönülsüz gönderdim"

29 Mart 2018, Perşembe 21:23
Şenol Güneş:

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Liverpool'un şehrinin yerel gazetesi, Echo'ya bir röportaj verdi. Şenol Güneş, Beşiktaş ive Cenk Tosun ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, İngiliz basınına Beşiktaş ve Cenk Tosun ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'ın patronu Şenol Güneş, Everton'un golcüsü Cenk Tosun için karşılaştığı zorlu kararı açıklarken önemli noktalara değindi.
 

Şenol Güneş'in Cenk Tosun ile ilgili İngilizlere verdiği demeç


Cenk Tosun'un devre arasında bonuslar dahil olmak üzere 27 milyon Euro karşılığında Everton'a transfer olmasının hatırladığı haberde Şenol Güneş, devre arasında oyuncusunu göndermeyi hiç istemediğini söyledi. 
Güneş, Cenk Tosun'un Ocak ayında ayrılmasına gönülsüzce izin verdiğini ancak Premier Lig'de oyuncusunun çok başarılı olabileceğini söyledi.
Güneş, ECHO'ya verdiği demeçte, “Bu karar, kulüp adına yapılması kolay bir karar değildi. Çünkü Cenk Tosun en önemli  oyuncularımızdan biriydi. Cenk Tosun Premier Ligi'nde başarılı olabilir. O genç ve futbolu ve çalışmayı sever" diye konuştu. Cenk, hem ayakları hem de kafasını kullanarak gol atabilecek çok iyi bir merkez golcüsü" ifadelerini kullandı.

Farhad Moshiri ve futbol direktörü Steve Walsh'un bizzat izlediği Cenk Tosun için Şenol Güneş, “Cenk Tosun bu mevcut performansın üzerine çıkabilen bir derecede potansiyeli iyi olan bir isim" diye konuştu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.