comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş: 'Burak Yılmaz'a kefilim'

11 Ocak 2019, Cuma 13:40
Şenol Güneş: 'Burak Yılmaz'a kefilim'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısı için hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta Teknik Direktör Şenol Güneş, Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Deneyimli teknik adam, kamp çalışmalarından transferdeki son duruma kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. 

"BURAK DÜNYA ÇAPINDA BİR FUTBOLCU"
"Transfer sürecinde Burak Yılmaz çalışma yapamadı, şu anda bir sorunu yok. Burak Yılmaz takıma katkı yapmak için yanıp tutuşuyor. Yetenekleriyle dünya çapında olması gereken bir golcü. Takımı ve ülkesi için her şeyini veren bir karakter. Anlık parlayan bir oyuncu ama kalbinde hiçbir kötülük yok. Birlikte olduğumuz dönemde takıma bu kadar katkı sağlayan oyuncunun istenmesi gayet normaldir. Burak, Trabzonspor'a da para kazandırarak ayrıldı. Böyle bir insanın burada olmasından ben mutluluk duyuyorum. Türkiye'de 2 golcü varsa bir Burak, iki Cenk Tosun derim. Burak Yılmaz, Beşiktaşlı. Bunu Trabzon'da da söyledi. Beşiktaş'a katkı sağlayacaktır. Burak Yılmaz, Beşiktaşlı. Bunu Trabzon'da da söyledi. Beşiktaş'ın şu anda alabileceği en iyi golcü Burak'tı. Burak'tan daha iyisi var mı? Var evet, Luis Suarez. Beşiktaş taraftarının, Beşiktaşlı Burak ile kucaklaşacağına inanıyorum. Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'a layık bir futbolcu olarak performans sergileyeceğini düşünüyorum. Ben Burak Yılmaz'a kefil olurum."

"BEŞİKTAŞ'TA MUTLUYUM"

"Şu anda bulunduğum yerden memnunum. Yıl sonunda yeni sözleşme teklifi geldiğinde elbette değerlendireceğim. Burada mutsuz değilim. Mutsuz olduğum konu, şu anda oynadığımız oyun ve bulunduğumuz konum. Oyunumuz eleştiriliyor, bunu biliyoruz. Trabzonspor'dan sonra en uzun çalıştığım yer burası. Yönetimin takdiri neyse oturup konuşuruz. Beşiktaş camiası ve yönetimi beni istediği sürece gitmem. Mukaveleyle ilgili şu anda bir şey yok ama temenniler öyleyse bunu değerlendiririz. Beşiktaş'ta mutluyum. Başkan ile fikir ayrılıkları olabilir ama genel anlamda bir kavgamız olmadı."

"TOLGA ZENGİN'E ÜZÜLDÜM"

"Bazı oyuncularla yolları ayırmak zorunda kalıyoruz. Ekonomik olarak kulübün düşünceleri var. Burada kalıyorsanız her şeyinizi vermeniz gerekiyor. Ben burada çalışırken son günümmüş gibi çalışıyorum. Böyle olmalı. Tolgay bizim için iyi bir futbolcu. Türkiye'nin en üst düzey futbolcularından biri ama oynamadığı zaman mutsuz oluyor. Üzüldüğü zaman daha fazla etrafını üzmesin diye ayrılmasının doğru olacağını düşündüm. Gökhan Töre'nin de oynaması gerekiyor. Oynatamadığımız zaman hem ona, hem de kendimize haksızlık etmiş oluyoruz. Gökhan'ın daha iyi olmasına rağmen oynaması gerekiyor. Vagner Love çok yetenekli ama bizde tutmadı. Oynamadığı zaman sorun da yaratmıyor ama istediğimiz enerjiyi veremedi. Tolga Zengin'e üzüldüm. Tolga'nın olumsuz bir durumunu görmedim ama kulüp içinden böyle bir karar alındı. Bu konuda fikir ayrılığı yaşadık. Bu sene kalmasını istiyordum, çünkü sezon sonu zaten sözleşmesi bitiyordu. Benim de bir sorunum yoktu ama yönetim böyle bir karar aldı."

"MIRIN, ÇABUKLUĞU VE TEKNİĞİYLE KATKI SAĞLAYACAK"

"Mirin'i daha önce de istedik ama fiyatı pahalıydı. Bu dönemde maliyeti daha ucuza geldi. Bu sene oynamadığı için böyle bir durum oldu. Çabukluğu ve tekniğiyle katkı yapacağını düşünüyorum. Zaman zaman hataları oluyor. Zaten o da olmasa alamazdık. Şu anda iyi çalışıyor ve karakter olarak da düzgün görünüyor. Oynayabilecek bir oyuncu olarak görüyorum. Defansta bugüne kadar çok fazla değişiklik yaptık. Benim hiç sevmediğim bir şey bu. Kaleci ve defansın oturmasını isterim hep. Kaleci ve savunma değişmesin, gerisi halledilir. Benim felsefem bu."

"ŞENER, TÜRKİYE'NİN EN İYİ BEKLERİNDEN"

"Şener'i tanıyorum, düzgün bir karakter. Türkiye'nin de en iyi beklerinden biri. Daha önce çalışmıştım kendisiyle ama şu anda bir şey yok gibi görünüyor. Fenerbahçe bildiğim kadarıyla vermiyor. Tolgay ile takası yazılıyor ama Tolgay iyi bir futbolcu ve yönetim paraya çevirmek istiyor."

"FABRI DÖNERSE SEVİNİRİM"

"Fabri'nin gitmesine üzülmüştüm, eğer geri dönecekse sevinirim. Başkanımız büyük başkan. Eğer isterse alırız."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.