comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş, Beşiktaş'ta! 'Bu takımın beyni benim'

28 Ekim 2022, Cuma 11:10
Şenol Güneş, Beşiktaş'ta! 'Bu takımın beyni benim'

Beşiktaş, teknik direktör Şenol Güneş ile anlaşma sağladı.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Valerien Ismael ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevine Şenol Güneş getirildi. Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada deneyimli teknik adamla 1,5 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

"BAŞARIYA İHTİYACIM VAR"
"Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bana bu şansı veren başkanımız ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Son dönemde gördüğüm sevgi ve ilgi için tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bildiğim bir camia. Hiç yabancılık çekmeyeceğim. Benim başarıya ihtiyacım var. Kulübün de başarıya ihtiyacı var. Camianın ihtiyacı bu. Keyif alan ve keyif veren bir oyun istiyoruz.

Ceyhun Kazancı ile çalışmaya devam edeceğim. Teknik ekibimde de Bayram Bektaş, Şeref Çiçek ve Eren Şafak olacak. Kısa süreyi en iyi şekilde geçirmek istiyoruz.

Camia ne istiyorsa onu yapacağız. Biz yol yapmak istiyoruz. Premier Lig oyuncuları sözlerine katılmıyorum. Orası Premier Lig, burası Türkiye Ligi.

Mevcut yabancı kuralına uyacağız. Tartışmasını yaparız, benim bu konuda projelerim vardı. Zorlukları kabul ediyorum ama şu anda işimiz yarışmak.

Hatay maçının ardından Valerien hocamla vedalaştıktan sonra Şenol Hocamla çarşamba akşamı bir araya geldik. Dün yaptığımız görüşmeden sonra da nihayetlendirdik.

İşin sorumlusu benim. Futbolcular benim gözüm, kulağım olacak. Tüm vücudun iyi çalışması gerekiyor. Beyin hepsini yönetiyor, ben beyin olmak istiyorum. Orkestra şefi ben olacağım. Başarısızlık da benim olacak. Başkan beni yönetir, ben de takımı yönetirim. Burası bir aile şirketi değil ki beni işe alsın. Yolda yürüyordum, yürürken telefonum çaldı. Çağrıldım, geldim, konuştum. Bu kadar. 

Tottenham'dan tanıdığım Dele Alli'nin yarısı bile olsa bize yeter diye düşünüyorum. Güneş her gün doğuyor. Tekrar atıyor, tekrar doğuyor. Güneş gelince yıldızlar pek görünmüyor. Güneşin kıymetini bilelim."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!