comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş: 'Bana 'paracı' diyenler ülkeyi soyuyor'

21 Kasım 2019, Perşembe 12:30
Şenol Güneş: 'Bana 'paracı' diyenler ülkeyi soyuyor'

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda açıklamalarda bulundu. Milli Takım'da elde edilen başarıdan, futbol ekonomisine kadar birçok konuda fikirlerini dile getiren Şenol Güneş, "Başarıyı hep birlikte elde ettik" dedi.

"YOLCULUĞUMUZ DEVAM EDİYOR"
"Hayat yolculuğu devam ediyor. Yeni bir yola gidik. Avrupa Şampiyonası'na katıldık ama işler bitmiyor. Şimdi kura çekimi, sonra şampiyona, sonra Dünya Kupası var. Beni bu göreve layık görenlere, Sayın Cumhurbaşkanına, ülkeme ve halkıma teşekkür ediyorum. Köylüye, esnafa, işçiye teşekkür ediyorum. Maçlarımızı izlerken ağlayan sanatçılarımız vardı. Ülkenin her tarafından insanımız bizler için heyecanlanıyor. Yorgunluğum hiç aklıma bile gelmiyor. Bazen otururken uyukluyorum o zaman farkına varıyorum. Aslında bizde bir gönül sevdası var. Saygı, iyi niyet var."

"BANA 'PARACI' DİYENLER VARDI"

"52 senedir bu işin içerisindeyim. Çok kulüpte çalıştım. Bana 'paracı' diyenler vardı. Herkese diyorum, borcum varsa ödeyeyim. Benim alacağım varsa da herkese helal ediyorum."

"HEP BİRLİKTE YAPTIK"

"Futbol hayatımın en güzel yıllarında öğretmenlik yaptım. Futbolcu olarak hayatımın en iyi döneminde de yoğun bir tempoda çalıştım. Futbolculuk, istenmeyen, değer verilmeyen ve hatta kız verilmeyen bir meslekti. Şimdi daha fazla değer veriliyor, hatta abartıyoruz. Başarıyı kim yaptı diye adam arıyoruz. Şenol yaptı, Fatih yaptı, Lucescu yaptı diyoruz. Yahu biz yaptık, hepimiz yaptık! Ülken yoksa, sen yoksun. Ailen yoksa, yoksun. Futbolda bırakalım bu ben ben ben diye konuşmayı. Biz varız, hep birlikteyiz."

"BANA PARACI DİYENLER ÜLKEYİ SOYUYORLAR"

"Geçmişte para yokken biz keyifle futbol oynuyorduk. Şimdilerde de bunu yapıyoruz. Ben hayatımda en çok parayı şimdi kazanıyorum. Bana paracı diyenler şimdi ülkeyi soyuyorlar. Para insanı bozar. Milli takımda çocuklara keyif almaya bakın dedik önce, sonuç ortada. Siz eğer keyif alacak bir oyun ortaya koyarsanız para sonuçtur, para gelir."

"KULÜPLER İYİ YÖNETİLMİYOR"

"İnsan bulunduğu yerde mutluysa, orada başarı olur. Ben şu anda mutlu olduğum yerdeyim. Kulüplerde sorun, güven sarsılması. Parayla başlayan güvensizlik çok önemli. Bunu yöneticilere çok söyledim ama anlamadılar. Bir yerde güven sarsılırsa her şey bozulur. Kulüplere iyi paralar geliyor ama iyi yönetilmiyor."

"FİKRET ORMAN ÖRNEK BİR BAŞKANDI"

"Kadrodaki oyuncularınıza ödeme yapmadan transfer yapan kulüpler batmış demektir. Günü kurtarmak için yapılan işler bunlar. Ben kendim bunu engellemeye çalıştım. Kagawa'yı bana sorduklarında, hiç transfer yapmamak daha iyi dedim. Çünkü ödeme yapamıyorduk. Kagawa da ucuzdu. Yönetim çok istedi, sonra alındı. Geldi ve 2 gol attı hemen. Elimizde o bölgede 4 oyuncumuz vardı ama 1 tanesi oynayacaktı. Bir takım elbiseniz varken, bir pantolon daha alıyorsunuz ama gömleğiniz yok. Onun yerine gömlek alın. Ama yönetim de haklıydı. Ucuzdu ve kamuoyunda transfer beklentisi vardı. Kendilerine göre haklılardı. Ama bunu yapınca da diğer oyuncular kopuyor. Mesela Adriano koptu. Oyuncunun ödemesini anında yapmanız gerekiyor. Aksadığı zaman takımın dengesi de bozuluyor. Mutsuz olan insanın olduğu yerde başarı olmaz. Fikret Orman örnek bir başkandı ama son dönemde büyük hatalar yaptık. Kim yaptı, onu kendisine söylerim."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!