comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Selçuk İnan'dan Beşiktaş maçı tepkisi: 'Önemli hakem hatası'

07 Ocak 2023, Cumartesi 22:17
Selçuk İnan'dan Beşiktaş maçı tepkisi: 'Önemli hakem hatası'

Kasımpaşa Teknik Direktörü Selçuk İnan, Beşiktaş maçından sonra hakem Zorbay Küçük'e tepki gösterdi.

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında ağırladığı İstanbul ekibi Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup etti. Kasımpaşa Teknik Direktörü Selçuk İnan, Beşiktaş maçından sonra hakem Zorbay Küçük'e tepki gösterdi.
 

Selçuk İnan, Beşiktaş - Kasımpaşa maç sonu açıklamaları


"İki sakat oyuncu dışarıdayken hakemlerden oyunu başlatması beklenmez. Bu önemli bir hakem hatası. Ancak şu da var, hakemlerimiz o kadar büyük baskı altında ki, her maçtan sonra 4 büyüklerin baskısı hakemleri etkileyebiliyor."

"HAKEMLER BÜYÜK BASKI ALTINDA"
"Futbol kamuoyu olarak şapkamızı önümüze koyup hakemleri biraz daha rahatlatmamız gerekiyor. Bu kadar büyük baskı altında daha çok hata yapabiliyorlar çünkü. En nihayetinde canı yanan biz oluyoruz."

SELÇUK İNAN'IN BASIN TOPLANTISI

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan İnan, "Oyuncularım adına üzgünüm. Çok iyi mücadele ettiler. Sahada yapmaları gereken her şeyi yaptılar. Karşılığında en azından 1 puanı hak etmiştik. Alamadığımız için üzgünüm. Maç beklediğimiz gibi Beşiktaş'ın baskısıyla başladı. Devamında topu kazandığımız zaman orta sahadaki üstünlük bize geçecekti ki biz oyuncumuzu kaybettik. Daha farklı oyun planında oynamaya başladık. Maçı kazanabilmek adına yeterli pozisyona da girdik. Maçı kazanabilirdik. Önemli pozisyonlar da yakaladık ama değerlendirmedik. Maçı kaybettiğimiz için üzgünüm." ifadelerini kullandı.

"ÇOK CİDDİ HAKEM HATASIYDI"

Yedikleri ilk gol sonrası itirazıyla ilgili İnan, şunları kaydetti:

"Bu konuyla ilgili üzgünüm ve biraz da doluyum açıkçası. İki sakat oyuncunun aynı anda dışarıda olması ve oyunun başlaması kural hatası değil ama çok net hakem hatası. Buna eminim. Bize de sezon başı hakemler geliyor, anlatıyor, eğitim veriyor. Çok ciddi hakem hatasıydı. Hakemler çok büyük hatalar yapıyorlar ama en nihayetinde onlar da insan. O kadar büyük baskı altındalar ki, neredeyse her gün her saat hakemlerle ilgili dört büyüklerimizin baskısı hakemlerin bu tür büyük hatalar yapmasına sebep oluyor. Bu hataları yaptıkları zaman da bizim canımız yanıyor. Bugün öyle bir gün yaşandı. Bir futbol adamı olarak biraz daha sağduyulu olmalarını rica ediyorum. Herkesin hakemleri rahatlatması lazım. Bu yol, sağlıklı yol gibi gelmiyor. Her gün bu baskı ile maç yönetmek kolay değil. İyi niyetli olsalar bile maalesef büyük hatalar yapabiliyorlar. Bu bir hakem hatasıydı."

Önceliğinin transfer olmadığını söyleyen İnan, "Elimizdeki oyuncularla ne kadar iyi işler yaparız, ne kadar gelişebiliriz, bütün konsantrem o yönde. İhtiyaç halinde yöneticilerimizle konuşup varsa ihtiyaç yapılır." diye konuştu.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!